Ukrajina/Україна

 • Knihovna zdarma

  Městská knihovna Beroun nabízí zápis zdarma pro Ukrajince, kteří se prokáží ukrajinským pasem nebo občanským průkazem. Žádný další doklad není k zápisu do knihovny potřeba. Děti se do knihovny mohou registrovat v doprovodu zákonného zástupce nebo ručitele.

 • Безкоштовна бібліотека

  Бероунська міська бібліотека пропонує безкоштовний запис для українців, які пред’являють український паспорт або посвідчення особи. Інших документів для запису в бібліотеку не потрібно. Діти можуть записатися до бібліотеки в супроводі законного представника або поручителя.

 • Bezplatná wi-fi a místo klidu

  Přijít se do knihovny posadit, prolistovat knížky nebo využít internet může každý. Knihovna je otevřena všem, není nutné mít čtenářský průkaz. Knihovna nabízí veřejný prostor, teplo a klid se zdarma dostupnou wi-fi.

 • Безкоштовний Wi-Fi і спокійне місце

  Будь-хто може прийти до бібліотеки, щоб посидіти, погортати книги чи скористатися Інтернетом. Бібліотека відкрита для всіх, мати бібліотечний квиток не обов’язково. Бібліотека пропонує громадський простір, тепло і спокій з безкоштовним Wi-Fi.

 • Meziknihovní výpůjční služba

  Knihy jsou v knihovně převážně v češtině, ale prostřednictvím meziknihovní výpůjční služby můžeme zprostředkovat zapůjčení knih v ukrajinském jazyce z jiných knihoven. Tato služba je poskytnuta čtenářům ukrajinské národnosti zdarma.

 • взято з іншої бібліотеки

  Книги в бібліотеці переважно чеською мовою, але через службу міжбібліотечного абонемента ми можемо організувати видачу книг українською мовою з інших бібліотек. Читачам української національності ця послуга надається безкоштовно.

 • Učebnice češtiny pro ukrajinsky mluvící

  Pro zájemce jsou k dispozici učebnice češtiny pro ukrajinsky mluvící. Domů si ji může vypůjčit kdokoli s platnou registrací do knihovny, přičemž registrace pro občany Ukrajiny je zdarma. Učebnice si můžete vypůjčit jak v hlavní budově, tak na pobočce.
  Máme k dispozici i několik kusů ke studiu v knihovně, k čemuž registrace není zapotřebí.
  Učebnice zakoupilo Město Beroun z programu MAP ORP Beroun II.

 • Підручник чеської мови для україномовних

  Бажаючим доступні підручники чеської мови для україномовних. Кожен, хто має дійсну бібліотечну реєстрацію, може взяти її додому, а реєстрація для громадян України безкоштовна. Отримати підручники можна як в головному корпусі, так і у філії.
  У нас також є кілька творів, доступних для вивчення в бібліотеці, для яких реєстрація не потрібна.
  Підручники були закуплені містом Бероун за програмою MAP ORP Beroun II.