Etapovka: Ztracený knihovník

Série etapových her o ztraceném knihovníkovi je určena primárně dětem ve věku 9 – 13 let, ale pobaví se u nich celá rodina.

Hry na sebe navazují, ale není nutné hrát je popořadě.

Všechny hry momentálně aktualizujeme. Můžete se těšit na jejich opětovné spuštění!

Kontakt

Petr Matula
dospele2@knihovnaberoun.cz
311 621 947

Ztracený knihovník I

Kde: přímo v knihovně
Kdy: po domluvě
Cena: 300 Kč
Aktuálně: hra je dočasně pozastavena

Rozluštěte záhadu zmizení našeho knihovníka a najděte při tom cestu z knihovny, než vás stihne stejný osud!

Záhadné zmizení, nebo trestný čin? Berounská knihovna se stala dějištěm nešťastné události – za dosud nevyjasněných okolností odtud zmizel knihovník! Očitý svědek si během noci zmizení povšiml podezřelých záblesků v oknech knihovny, jelikož se však v tu dobu nad Berounem takříkajíc ženili všichni čerti, považoval je za podivný, leč vysvětlitelný projev bouřky. Po nebohém knihovníkovi zůstala na pracovišti pouze jeho brašna s deníkem a mobilní telefon. Policie se domnívá, že právě onen deník by mohl být klíčem k objasnění celé záhady. Jeho rozluštění je však nad síly všech zainteresovaných. Personál knihovny proto žádá o pomoc širokou veřejnost, zejména její příslušníky s otevřenou myslí a logickými schopnostmi.

Ztracený knihovník II

Kde: ve virtuálním prostředí na www.ztracenyknihovnik.cz
Kdy: kdykoliv
Cena: zdarma
Aktuálně: momentálně je hra nefunkční, probíhá její aktualizace

V Berouně se opět dějí prapodivné věci! A zdá se, že mají co dočinění s knihovnou. Situace je velmi podobná té z loňského léta, kdy došlo k záhadnému zmizení knihovníka, po jehož stopách se vydala řada místních obyvatel. Některým se povedlo vyluštit jeho záhadný deník. Dle výpovědi účastníků pátrání byl knihovník posedlý jakousi magickou knihou a otevřel bránu do jiného světa. Knihovnice nám sdělily jen toto: “Nad centrem města se pomalu stahují mračna, z různých míst se ozývají zvláštní zvuky a večer vídáme podivné záblesky. Otevřely jsme tajemnou bránu do jiné dimenze. Tam někde je náš ztracený kolega. Prosíme všechny odvážlivce s otevřenou myslí, zachraňte ho!”

 

Ztracený knihovník III

Kde: venku, začátek v knihovně
Kdy: po domluvě
Cena: 300 Kč
Aktuálně: hru momentálně aktualizujeme

Poté, co si po ztraceném knihovníkovi zapátráte přímo v knihovně a ve virtuálním prostředí, se vydáte ven. Přímo po Berouně se totiž potulují zlé bytosti z jiného světa (ano, Požírači vědomostí jsou tu!). Vaším úkolem bude zabránit jim v páchání škod a možná i v úplném zničení našeho světa. Sbalte si svačinu, vezměte pohodlné boty a vypravte se na záchrannou výpravu po městě a jeho okolí. Délka hry se pohybuje kolem 2 hodin (nachodíte cca 4 km).