Trénování paměti

Home Trénování paměti

Aktuality

Brzy bude spuštěno přihlašování do kurzu pro začátečníky. Kurz začne 26. září 2017.

Trénování paměti pro začátečníky

V dubnu 2016 byl spuštěn první kurz trénování paměti pro začátečníky. Určen byl primárně seniorům, ale přihlásit se mohl kdokoliv. Společně jsme poznávali jak funguje naše paměť a dozvěděli jsme se jaké rozlišujeme druhy paměti, ale nejvíce jsme se věnovali jejímu procvičování. Naučili jsme se několik mnemotechnik, potrénovali si koncentraci, slovní zásobu či kreativitu.

Trénování paměti pro pokročilé

Kurz pro pokročilé navazuje na úvodní kurz pro začátečníky. Budeme si hrát s mnemotechnikami, které jsme se již naučili, poznáme mnemotechniky nové a nebudou chybět ani další zajímavosti o paměti a spousta zajímavých cvičení.

Národní týden trénování paměti

Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging vyhlásila ve dnech 13. – 19. března 2017 Národní týden trénování paměti, který se konal v rámci celosvětové akce Týden uvědomění si mozku (Brain Awareness Week), který od roku 1996 pořádá organizace Dana Alliance for the Brain. V rámci této kampaně se pořádají osvětové přednášky po celé republice.

Úvod do trénování paměti

pondělí 13. března 2017, 17:30 hod.

Trénovat paměť můžete začít v každém věku. Nikdy není pozdě. Přesto máte možná pocit, že už vaše paměť není v takové kondici jako dříve. Máte se začít obávat? Přednáška vám poskytne základní informace o vaší paměti a o tom jak ji trénovat. Nebudou chybět ukázková cvičení. Na akci je nutné se předem přihlásit buď osobně ve studovně, na e-mailu studovna@knihovnaberoun.cz nebo na telefonu 311 621 947.

Ukázková lekce trénování paměti

středa 15. března 2017, 17:30 hod.

Ukázková lekce trénování paměti se zaměří méně na teorii a více na procvičování. Otevřená bude všem zájemcům, i těm, kteří ještě nemají s trénováním žádné zkušenosti. Na akci je nutné se předem přihlásit buď osobně ve studovně, na e-mailu studovna@knihovnaberoun.cz nebo na telefonu 311 621 947.