Zážitková noc plná nevšedního dobrodružství

26. dubna 2023

Čtení, hraní deskovek, nevšední dobrodružství a přenocování mezi regály plnými knih – taková byla letošní Noc s Andersenem, která se konala 31. března 2023.

Prvním bodem programu byl výlet do nedaleké Chrustenické šachty, kde děti prozkoumaly tajemný svět důlních chodeb a poslechly si o historii a těžkých podmínkách práce horníků. Dokonce si samy mohly některé činnosti a práci s důlním nářadím vyzkoušet a projet se důlním vláčkem.

Po hornickém dobrodružství následoval přesun do knihovny a večer plný zábavy, čtení knih a hraní deskových her mohl začít. A nechyběla ani pizza k večeři! Kolem jedenácté si každý vybral své místo na spaní mezi regály a nechal se ukolébat kouzelnou atmosférou knihovny. Následující den u snídaně si malí účastníci povídali o svých zážitcích a dojmech a už se těší na další knihovnickou přespávačku.