Young Adult novinky – březen 2024

1. dubna 2024

Nevíte, co číst? Hledáte inspiraci? Třeba ji najdete mezi novinkami v našem fondu.

Liška ryšavá – Henry, Lisa
Humorně laděná LGBT fantasy romance dvou autorek z Austrálie. Zlodějíček Loth sedí ve vězení a politika je mu ukradená. Do chvíle, než se do jeho cely doslova vláme parta pitomců, kteří tvrdí, že přišli zachránit ztraceného prince Aguillonu, i když o něm vědí akorát to, že má být zrzavý. Což jsou shodou okolností Loth i jeho nerudný spoluvězeň, a tak se oba za prince okamžitě prohlásí – co by jeden neudělal pro svobodu. Takže nestačí, že je Loth na nejhůř naplánovaném útěku vůbec – ještě s tím špindírou z vězení musí sdílet koně a deku, zatímco se snaží předstírat, že je šlechtic, strávit otřesná „nóbl“ jídla a kličkovat před bandity i příšerami z bažin. Navíc postupně zjišťuje, že v jeho spoluvězni je víc, než se zdá. Pod vší tou špínou a drzostí vlastně není tak špatný. Až z toho Loth pojme podezření, že v něm možná začínají pučet nějaké city.

Noční ptáčata – Armstrong, Kate J.
Young adult fantasy román o síle ženské magie, ve kterém se tři odvážné mladé ženy Matilde, AEsa a Sayer dokáží postavit společenským pravidlům. O nočních ptáčatech se ve městě Simta mluví jen šeptem – jsou to dívky s výjimečnou magií v krvi. Jediným polibkem mohou změnit lidský osud. Jejich identita je přísně tajná, ale žádné tajemství nemůže zůstat skryto navždy. Když Matilde a její sestry zjistí, že jejich schopnosti jsou daleko silnější, než jim mocní tvrdili, budou se muset rozhodnout. Zůstanou ve zlaté kleci, nebo zkusí změnit prohnilý systém od základu?

Srdcerváči (5. díl) – Oseman, Alice
Komiksová série vypráví příběh přátelství a lásky mezi dvěma studenty na britském gymnáziu – Nickem a Charliem. Charlie by jejich vztah rád posunul dál. Jen si není jist svou odvahou.

Magie zalitá jedem – Lin, Judy I.
Úvodní román fantasy série tchaj-wanské autorky. Hlavní hrdinka Ning je neohrožená mladá žena, kterou ničí pocit viny. Zároveň jen na ní leží blaho její rodiny. Jediné, co je pro Ning horší než ztráta matky, je vědomí vlastní viny. To ona nevědomky uvařila jedovatý čaj, který matku zabil – jedovatý čaj, který teď hrozí připravit o život i její sestru Šu. Když se Ning doslechne o soutěži, která má najít nejlepšího šen-nung-š – mistra starobylého a magického umění přípravy čaje -, vydá se do císařského města, aby se jí zúčastnila. Vítěz získá od princezny laskavost, která může být pro Ning jedinou šancí, jak zachránit sestře život.

Láska ve střihu cosplaye – Fukuda, Shin’ichi
Romantická manga komedie o nečekaném setkání dvou mladých středoškoláků. Wakana Godžó je samotářský středoškolák s jasným životním cílem: stát se mistrem ve výrobě tradičních panenek Hina. Lidé jako Marin Kitagawa, třídní krasavice neustále obklopená širokým kruhem kamarádek, jsou pro Wakanu skoro jako bytosti z jiného světa. Díky náhodnému setkání se však jejich vzdálené světy nečekaně protnou. Jejich nový vzrušující život ve světě cosplaye právě začíná…

Kostischrány – Lloyd-Jones, Emily
Hororový fantasy příběh o putování mladé dívky Ryn a kartografa Ellise, kteří musí čelit hordám oživlých mrtvol, a přitom se mezi nimi rozvíjí čím dál bližší vztah. Sedmnáctiletá Ryn se od smrti svých rodičů živí jako hrobnice v odlehlé velšské vesnici Colbren na úpatí smrtelně nebezpečného pohoří Annwvyn. Pohřbů je v poslední době čím dál méně a nad Ryninou rodinou se vznáší hrozba, že přijdou o dům. Vesničané totiž pro jistotu mrtvoly upalují, protože ne všichni mrtví zůstávají mrtvými nadobro. Vzkříšeným mrtvolám říkají kostischrány a Ryn s nimi má bohaté zkušenosti. Při jedné ze svých výprav v lese narazí na kartografa Ellise, který se kostischráně připlete do cesty. Naštěstí pro něj se mladá hrobnice umí ohánět sekerou a zachrání mu život. Ellis si pak najme Ryn jako průvodkyni a společně se vydají skrz nevyzpytatelný les až do samého srdce hor k hradu opředenému legendami, kde budou muset čelit kouzelným stvořením, nebezpečným kostischránám i hluboko pohřbené pravdě o sobě samých.