Vánoční setkání pro ukrajinské uprchlíky

26. ledna 2023

Nejen pro naše ukrajinské sousedy, kteří našli azyl v budově knihovny, ale i pro další berounské Ukrajince, se 18. ledna v knihovně uskutečnilo Setkání na závěr vánočních svátků (křesťanské vánoční svátky na Ukrajině končí 19. ledna svátkem Křtu Páně). Téměř 80 návštěvníků si užilo připravený program v příjemné a pohodové atmosféře.

Na začátek zazpívaly ukrajinské děti ze ZŠ VIA Beroun a potom už se sedělo, povídalo a vyrábělo. Pod vedením lektorky Lenky Pachmanové z Idea Creative se mohli malí i velcí zúčastnit kreativní dílny, půjčovaly se knihy, hrál se ping-pong. K dispozici byla tlumočnice Mariana Bačina, která byla velmi nápomocná a s každým si popovídala. Pro účastníky bylo připraveno občerstvení, které nachystali žáci Praktické školy dvouleté při ZŠ Čapkova Beroun a ze kterého zájemci dostali výslužku.

Organizaci akce zajistila naše knihovna ve spolupráci s Lenkou Kuhar Daňhelovou a Irynou Zahladko. Finančně ji zaštítila Nadace VIA.