V Talichově údolí se konalo další čtení na netradičním místě

30. října 2023

U příležitosti Roku dirigenta Václava Talicha připravila naše knihovna ve spolupráci s Městem Beroun a Talichovým Berounskem, z. ú. další čtení na netradičním místě, tentokrát se zajímavým doprovodným programem. V neděli 22. října 2023 tak proběhla prohlídka výstavy v Duslově vile na téma Jiří Vydra – Václav Talich, Spojeni hudbou za účasti autora a kurátorky výstavy. Následovala komentovaná vycházka Talichovou stezkou s Mgr. Emilem Šnaidaufem, který upozornil účastníky na řadu zajímavostí z historie i botaniky.

V 15:00 hodin se otevřely brány do zahrady obklopující Talichovu vilu, kde si mohli hosté prohlédnout pozůstalost slavného dirigenta a následně se na zahradě s šálkem teplého nápoje zaposlouchat do skvělého přednesu herce Jana Bradáče, který četl vybrané úryvky z knihy Milana Kuny Václav Talich: Dopisy. Hudební doprovod zajistilo flétnové kvarteto Napříč. Krásné podzimní počasí a dobrá atmosféra poskytly nevšední zážitek všem milovníkům hudby a historie regionu. Velké poděkování patří panu Michalu Dejmalovi, vnuku V. Talicha, za podporu a spoluorganizaci celé akce.

Autor fotografií: Michael Bauer Pticen