V rámci cyklu Za minutu dvanáct se diskutovalo o NP Křivoklátsko

5. října 2022

Ve středu 14. září proběhla další přednáška s besedou z cyklu Za minutu dvanáct, tentokrát na téma Český kras a ochrana přírody. První správce CHKO Ing. Petr Moucha krátce shrnul počátky ustanovování chráněné oblasti, představil zajímavé rostliny a živočichy, kteří mají v Českém krasu svůj domov a ohromil diváky šíří svých znalostí o botanickém a živočišném světě. Na něj navázal RNDr. František Pojer, současný správce CHKO, který se rozpovídal o momentálních poměrech a o tom, jakým způsobem správa hospodaří s přírodou a jak probíhá aktivní péče o vybraná území a druhy. Nakonec se řeč stočila i na plánované vyhlášení Národního parku Křivoklátsko, což rozpoutalo poměrně živou debatu. I po oficiálním ukončení programu jednotlivé skupinky účastníků dále diskutovaly, což jen dokazuje, že téma národního parku má ve společnosti výraznou odezvu.