Trénování paměti

Home Trénování paměti

Aktuality

Brzy zveřejníme informace o nadcházejících kurzech.

Trénování paměti pro začátečníky

Kurz je určen primárně seniorům, ale přihlásit se může kdokoliv. Společně budeme poznávat jak funguje naše paměť a dozvíme se jaké rozlišujeme druhy paměti, ale nejvíce se budeme věnovat jejímu procvičování. Naučíme se několik mnemotechnik, potrénujeme si koncentraci, slovní zásobu či kreativitu. Přihlašování na pametberoun@gmail.com.

Plánujeme na září 2019.

Intenzivní kurz trénování paměti

Chcete si zapamatovat úplně cokoliv a podpořit celoživotní kondici vašeho mozku? Ať jste pracující, student či maminka na mateřské – s naším kurzem toho můžete dosáhnout! Jak na to?

V létě se v knihovně uskutečnil šestidenní Intenzivní kurz trénování paměti. Zájemci si osvojili paměťové techniky, získali nejen důležité dovednosti, jak si lépe uchovat a vybavit informace, ale i se seznámili s tím, jak naše paměť funguje. Součástí kurzu byla praktická cvičení a návody, jak si udržet své mozkové buňky co nejdéle ve formě. Dozvěděli jsme se, jak si lépe pamatovat nejrůznější seznamy, čísla či jména, nebo jak nám paměťové techniky mohou pomoci při učení jazyků.

Kurz znovu plánujeme na srpen 2019.

Národní týden trénování paměti

Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging vyhlášuje ve dnech 16. – 22. března 2020 Národní týden trénování paměti, který se uskuteční v rámci celosvětové akce Týden uvědomění si mozku (Brain Awareness Week), který od roku 1996 pořádá organizace Dana Alliance for the Brain. V rámci této kampaně se uskuteční osvětové přednášky po celé republice.

Již uskutečněné přednášky k NTTP

15.3. 2016 Trénování paměti pro zaměstnance

13.3. 2017 Úvod do trénování paměti

15.3. 2017 Ukázková lekce trénování pamět

14.3. 2018 Trénování paměti – jak a proč?

15.3. 2018 Trénování paměti pro každého – Knihy a knihovny

13.3. 2019 Trénování paměti – jak a proč?

14.3. 2019 Tematická lekce: Česká republika