Trénování paměti

Home Trénování paměti

Aktuality

Bylo spuštěno přihlašování na letní Intenzivní kurz trénování paměti. Více info níže.


Intenzivní kurz trénování paměti

Chcete si zapamatovat úplně cokoliv a podpořit celoživotní kondici vašeho mozku? Ať jste pracující, student či maminka na mateřské – s naším kurzem toho můžete dosáhnout! Jak na to?

V létě se v knihovně uskuteční šestidenní Intenzivní kurz trénování paměti. Zájemci si osvojí paměťové techniky, získají nejen důležité dovednosti, jak si lépe uchovat a vybavit informace, ale i se seznámí s tím, jak naše paměť funguje. Součástí kurzu budou praktická cvičení a návody, jak si udržet své mozkové buňky co nejdéle ve formě. Dozvíte se, jak si lépe pamatovat nejrůznější seznamy, čísla či jména, nebo jak vám paměťové techniky mohou pomoci při učení jazyků.

Kurz proběhne ve dnech 21. – 26. srpna 2018, vždy od 17 do 19 hodin. Cena kurzu je 600 Kč. Přihlašovat se můžete na e-mailu pametberoun@gmail.com.

Plakát

Trénování paměti pro začátečníky

Další kurz trénování paměti pro začátečníky je plánován na září 2018. Kurz je určen primárně seniorům, ale přihlásit se může kdokoliv. Společně budeme poznávat jak funguje naše paměť a dozvíme se jaké rozlišujeme druhy paměti, ale nejvíce se budeme věnovat jejímu procvičování. Naučíme se se několik mnemotechnik, potrénujeme si koncentraci, slovní zásobu či kreativitu.

Trénování paměti pro každého

Pro všechny věkové skupiny, začátečníky i ostřílené účastníky kurzů. Série tematických lekcí se konala v období od října 2017 do května 2018 vždy ve čtvrtek od 17:30 hod.

Lekce začnou opět v říjnu 2018. Nejedná se o ucelený kurz, přihlašování bude probíhat na každou jednotlivou lekci zvlášť. Můžete si tedy vybrat podle termínu, který Vám vyhovuje, nebo tématu, které se Vám líbí. Každý měsíc je možné se přihlašovat na následující lekci buď osobně ve studovně, na e-mailu pametberoun@gmail.com nebo na telefonu 311 621 947. Cena každé lekce je 50 Kč. Rozpis lekcí bude zveřejněn.

Trénování paměti pro pokročilé

V případě zájmu naváže kurz pro pokročilé na kurz pro začátečníky v lednu 2019. Budeme si hrát s mnemotechnikami, které jsme se již naučili, poznáme mnemotechniky nové a nebudou chybět ani další zajímavosti o paměti a spousta zajímavých cvičení.

Národní týden trénování paměti

Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging vyhlásila ve dnech 12. – 18. března 2018 Národní týden trénování paměti, který se konal v rámci celosvětové akce Týden uvědomění si mozku (Brain Awareness Week), který od roku 1996 pořádá organizace Dana Alliance for the Brain. V rámci této kampaně se uskutečnily osvětové přednášky po celé republice.

Článek k NTTP 2018 v Berouně a rozhovor s trenérkou paměti (celý článek).

Již uskutečněné přednášky k NTTP

15.3. 2016 Trénování paměti pro zaměstnance

13.3. 2017 Úvod do trénování paměti

15.3. 2017 Ukázková lekce trénování pamět

14.3. 2018 Trénování paměti – jak a proč?

15.3. 2018 Trénování paměti pro každého – Knihy a knihovny