Tipy na letní čtení pro mládež

26. června 2023

Zmrzlinářky – Jennifer Dugan
Dívčí LGBT příběh, jehož dvě protagonistky řeší peripetie svého vztahu, zatímco jsou okolnostmi donuceny ke společnému letnímu podnikání. Fallon a Chloe bývaly nejlepší kamarádky, ale loni v létě si spolu těsně před tím, než Chloe odjela na vysokou, něco začaly. A po několika nedorozuměních teď spolu nemluví. O rok později je Chloe ze školy zpátky doma a Fallon se jí ze všech sil snaží vyhnout – což je extrémně složité, protože jejich mamky spolu podnikají. A obě dcery mají přes léto pracovat v jejich zmrzlinářské dodávce. Když se naskytne příležitost odprezentovat koncept luxusní gurmánské zmrzliny bohatým investorům – což by mohlo pomoci s rozšířením zmrzlinářského byznysu a vyřešit všechny finanční problémy – Fallon dostane za úkol vyrazit s autem hned na několik food festivalů po celé zemi. Sama to ale nezvládne a Chloe je jediná, kdo by jí mohl pomoct. Napětí mezi nimi stoupá. Podaří se Fallon zachovat chladnou hlavu?
on-line katalog
databáze knih

Dej mi své jméno – André Aciman
Sugestivní romanticko-psychologický příběh, citlivě vykreslující rodící se vztah mezi dvěma mladíky, se dočkal i Oscary oceněné filmové verze. Sedmnáctiletý Elie a o pár let starší Oliver se náhodně potkávají jednoho parného prázdninového léta na Riviéře. V této fatální chvíli se začíná odehrávat jejich komorní psychologický osudový příběh pozvolna narůstající přitažlivosti a vášně, kterým se oba mladíci snaží zpočátku bránit. Nakonec je však zmatená směsice strachu, fascinace a touhy přivede k sobě a dokážou v působivém poetickém románu najít důvěru, sexuální probuzení i odvahu žít.
on-line katalog
databáze knih

Bledý snílek – Samantha Shannon
Dvě novely, které doplňují románovou sérii Kostičas a příběh krajinochodkyně Paige Mahoneyové. Bledý snílek se vrací do dob, kdy bylo Paige teprve šestnáct let a v kriminálním podsvětí patřila k nováčkům. V nebezpečném srdci Londýna utekl cenný poltergeist, kterého je nutné dopadnout dřív, než způsobí chaos. Jenže o takovou vzácnost, jako je poltergeist, usiluje každý člen syndikátu a soupeřící gangy jasnovidců se nezastaví před ničím. Paige prožije křest ohněm, aby se ke gangu Sedmi pečetí mohla přidat. Píseň úsvitu se odehrává mezi závěrem románu A zrodí se píseň a začátkem čtvrtého dílu Když spadne maska. Paige a Arcturus právě dorazili do pařížské citadely Scion. Vyčerpané Paige nezbývá nic jiného než zůstat v úkrytu, daleko od revoluce, kterou začala. Snaží se zotavit a vyrovnat se se svými duševními i fyzickými zraněními. Po týdnech odloučení se Arcturus a Paige začínají sbližovat.
on-line katalog
databáze knih

Polibek na Mykonu – Catherine Rider
Milostný román z prosluněného prostředí ostrova Mykonos. Náhoda svede dohromady Izzy, která se snaží vzpamatovat z rozchodu, a Zacha, který chce Řecko nechat v minulosti a začít podnikat v Americe. Izzy si prázdniny představovala jinak, místo práce zpěvačky hlídá na výletní lodi děti. A její bývalý si zatím užívá s někým jiným. A tak se Izzy rozhodne strávit příjemné odpoledne na Mykonu. Zach se na ostrově narodil, ale nyní se dostal do sporu s rodinou kvůli rodinnému dědictví. Když na sebe Izzy a Zach náhodou narazí, přeskočí jiskra. A i když se ani jeden z nich neplánuje zamilovat, nebudou nakonec pro sebe ti praví?
on-line katalog
databáze knih

Kruté požehnání – Emily Thiede
Temná fantasy americké autorky vypráví úvodní příběh s romantickými prvky. Alessu si vyvolili bohové, aby chránila svůj lid. Do vínku však od nich dostala krutý dar. Pouze ve spojení s magickým nadáním dalšího obdarovaného může spasit ostrov Saverio. Vybrat toho správného manžela je ovšem mnohem těžší, než Alessa očekávala. Své vyvolené totiž zabíjí pouhým dotykem. A zdá se, že dokud se nenaučí svůj dar ovládat, bude je zabíjet dál. Lidu dochází trpělivost, za branami Cittadelly doutná povstání a Alessini vojáci se obrátí proti ní. Proto Alessa v zoufalství a ve strachu o život přinutí neochotného pouličního rváče Danta, aby se stal jejím osobním strážcem.
on-line katalog
databáze knih

Korunní princezny – Catherine Doyle
Fantasy román s romantickou zápletkou o dvou princeznách – dvojčatech je týmovým dílem dvou autorek, z nichž každá psala příběh jedné z princezen. Wren a Rose jsou dvojčata z královského rodu, jež osud poslal každé jiným směrem. Rose vyrostla v královském paláci pod dohledem poručníka a vůbec netuší, že má sestru. Wren je čarodějka a odmala se připravuje na to, že těsně před korunovací zaujme Rosino místo – jen tak zajistí, že v její zemi skončí hon na čarodějnice. Když si dívky vymění místa, je zaděláno na potíže, ve kterých sehrají roli pohlední strážci, nevázaná magie i mocichtiví šlechtici. Na čí hlavě nakonec koruna skončí?
on-line katalog
databáze knih