Studenti i knihovníci se u příležitosti Dne Země pustili do úklidu areálu knihovny

29. dubna 2024

Jelikož se knihovna snaží dlouhodobě podporovat environmentální aktivity, i letos uspořádala u příležitosti Mezinárodního dne Země dobrovolnickou aktivitu pro studenty. Knihovníci i studenti Gymnázia Joachima Barranda nasadili rukavice, popadli pytle na tříděný odpad a pustili se do úklidu areálu u gymnázia a knihovny.

Přestože areál společně uklízíme pravidelně již 4. rokem, i tak se našlo spoustu odpadků – od plastových lahví, plechovek, starých polštářů až po sbírku starých hasičáků. Tato společná iniciativa symbolizovala nejen zájem a péči o naši planetu, ale také nám připomněla, že i malé kroky jsou důležité a mohou mít velký dopad.