Senioři 60+ mohou v Berouně využít zdarma konzultaci s digitálním asistentem

30. května 2024

Moudrá Síť z.s. ve spolupráci s Městskou knihovnou Beroun a spolkem Moudrá Sovička nabízí seniorům starším 60 let pomoc s ovládáním chytrého telefonu, tabletu, počítače, notebooku či jiného zařízení formou individuální konzultace s digitálním asistentem. Konzultace může proběhnout v knihovně, u seniora doma, telefonicky nebo online.

Digitální asistenti jsou akreditovaní dobrovolníci, zejména studenti středních a vysokých škol, kteří ve svém volném čase pomáhají seniorům s ovládáním nových technologií.

Svůj dotaz nebo problém můžete zadat na stránkách www.moudrasit.cz  nebo telefonicky na čísle 770 132 768, bezplatná linka je 800 220 044. Cílem projektu je pomáhat seniorům, aby uměli správně a bezpečně ovládat svá zařízení, elektronicky komunikovat s blízkými, úřady, lékařem a mohli být společensky aktivní. Díky partnerům a dobrovolníkům mohou senioři využívat službu v rámci projektu Moudrá Sovička zdarma.