S knížkou do života

Home S knížkou do života

Bookstart aneb S knížkou do života

Svaz knihovníků a informačních pracovníků /SKIP/ se připojil k mezinárodnímu projektu Bookstart, který úspěšně už řadu let probíhá ve více než 20 zemích světa.
V České republice je tento projekt nazván S knížkou do života a je určen pro rodiče dětí od nejútlejšího věku.

Cílem projektu je

  • podpořit rozvoj verbálních schopností dětí, jejich imaginace a nastavit jejich vztah ke knize a čtení
  • dovést rodiče k pochopení významu čtenářských dovedností pro rozvoj dítěte i jeho budoucnost, tj. přesvědčit je, že jednou z nejdůležitějších věcí, jež mohou udělat pro své děti od nejútlejšího věku, je věnovat jim svůj čas a strávit jej společně nad knihou (prohlížením, čtením, povídáním, zpíváním),
  • poradit rodičům radou, praktickou pomocí, nabídnout jim podpůrné služby knihoven a prostor pro sdílení s ostatními rodiči
  • orientovat rodiče v nabídce kvalitní literatury pro děti
  • inovovat a rozšířit služby knihoven pro nejmladší děti a pro rodiny
  • vytvořit novou čtenářskou komunitu
  • podílet se na rozvoji intelektuálního potenciálu společnosti

Webové stránky projektu

S knížkou do života v berounské knihovně

V rámci projektu se uskuteční v Městské knihovně Beroun, konkrétně v jejím oddělení pro děti, během roku čtyři setkání rodičů s malými dětmi. Jedná se o měsíce březen, červen, září a prosinec

Doporučené knihy

Nabízíme seznam knih (beletrie), které jsou vhodné pro práci rodičů s nejmenšími dětmi.

Nabízíme seznam knih (odborné a populárně naučné), které jsou vhodné pro práci rodičů s dětmi, a to z oblasti těhotenství, rodičovství, emocionální výchovy, komunikace, hravých aktivit, stravování i nemocech.

Připravujeme

s knížkou do života

Druhé letošní dopoledne v knihovně pro rodiče s předškolními dětmi proběhne ve středu 5. června 2019 v čase od 9:00 do 11:00 hodin.

Na další hravé dopoledne se můžete těšit 11.9. a 4.12.2019.

Plakát

Uskutečnili jsme

Povídání o zvířátkách na jaře

První setkání se uskutečnilo ve středu 21. března 2018 od 9:00 do 11:00 hodin v hlavní budově Městské knihovny Beroun. Povídali a četli jsme si o zvířátkách.

Plakát      Fotografie

bookstart2

Co děláme celý den

Další setkání s nejmenšími dětmi se uskutečnilo ve středu 13. června 2018 od 9:00 do 11:00 hodin. Četli jsme si a povídali o tématu „co děláme celý den“.

Plakát

child-3046494_960_720

Jak to chodí na silnici

Třetí setkání se uskutečnilo ve středu 26. září 2018 v čase od 9:00 do 11:00 hodin. Povídali jsme si a četli o tématu „dopravní prostředky“.

Plakát

s knížkou do života

Vánoce

Další dopoledne v knihovně pro rodiče s předškolními dětmi proběhlo ve středu 12. prosince 2018 v čase od 9:00 do 11:00 hodin.
Prosincové setkání dětí s rodiči v knihovně se vedlo ve svátečním duchu, neboť jsme si četli a povídali o Vánocích. Dětičky si pohrály, prohlédly knížky s vánoční tématikou a našly dárečky, poschovávané po knihovně. Nalezené dárečky jsme dali pod stromeček a nejdříve z nich postavili společně vysoké komíny, které děti poté s radostí bouraly.
Každé mrně si potom mohlo svůj dáreček, ve kterém je čekalo malé sladké překvapení, rozbalit a hned si na pochoutce smlsnout.

s knížkou do života

Jaro

V rámci celostátního projektu S knížkou do života knihovna nabízí prostor pro setkávání rodičů a jejich dětí. První letošní dopoledne v knihovně pro rodiče s předškolními dětmi proběhlo ve středu 6. března 2019 v čase od 9:00 do 11:00 hodin.