S kompasem a knihou už děti nikdy nezabloudí

1. září 2023

V létě se v knihovně konal již třetí příměstský tábor, tentokrát na téma S kompasem a knihou nikdy nezabloudíš. Aby táborníci nevynechali žádnou světovou stranu, potřebovali kompas, cestovali na stránkách knih, hracích plochách deskovek, ale především po okolí Berounska. 

V průběhu celého týdne děti plnily v knihovně i na výletech zapeklité úkoly a potrénovaly tak své logické uvažování, paměť, zručnost a v neposlední řadě prostorovou orientaci a práci s mapou. A kam se všude táborníci podívali? V Hudlicích navštívili rodný domek Josefa Jungmanna, v Talichově údolí si i přes nepřízeň počasí užili zábavné hry a také se vydali vlakem na zámek do Nižbora, kde si vyzkoušeli (kromě jiného) mlít mouku a péct placičky. Příznivci Minecraftu ocenili zábavně vzdělávací geovědní program v Muzeu Českého krasu a na závěr tábora se děti vypravily na důlní expozici do Chrustenické šachty. Po všech dobrodružstvích pak v knihovně následoval odpočinek u knih, komiksů a deskových her. 

Aby měli účastníci na knihovnický tábor památku, kreativně ozdobili z každé strany velkou krabici, kde zachytili všechny krásné chvíle, kterými si za táborový týden prošli. Skvělá parta dětí společně s knihovníky, kompasem a knihou nezabloudila a za odměnu si všichni pochutnali na slavnostním dortu právě ve tvaru kompasu.