Pan král pasoval prvňáčky na čtenáře

26. června 2023

Na přelomu května a června přišli berounští prvňáčci v rámci projektu Už jsem čtenář –⁠ Knížka pro prvňáčka do knihovny ukázat, jak se naučili číst. Projektu se účastnila ZŠ Wagnerovo náměstí, ZŠ Závodí a ZŠ Via. Po přivítání paní knihovnicí už všechny děti napjatě čekaly na příchod pana krále v podání pana místostarosty Dušana Tomča a na poslední pasování pana knihovníka Petra Matuly. Každá třída si připravila ke čtení úryvky z různých knížek a děti z Wagnerky si s paní učitelkou dokonce přichystaly svůj vlastní příběh. Po úspěšném čtení byli prvňáčci pasováni panem králem na čtenáře, složili čtenářský slib a za odměnu obdrželi diplom, záložku a knihu. Tou byla novinka Křeček v letu od Zuzany Barilové s ilustracemi Markéty Vydrové a stejně jako předchozí ročníky byla knížka napsána pouze pro účastníky projektu.