Mykolog Oldřich Jindřich

1. září 2021

V září 2021 k nám přijel přednášek o houbách uznávaný amatérský mykolog a berounský rodák Oldřich Jindřich. Ačkoliv nepatří mezi profesionální mykology, na houby je skutečným odborníkem. Podílel se na několika knihách o houbách a spolupracoval s Českou televizí na dvou dílech pořadu Na houby.

Nyní žije v Oseku u Hořovic. Právě v Hořovicích se před lety stal členem mykologického kroužku, který ve městě působí už od roku 1984 a patří pod Českou mykologickou společnost. Nyní je Jindřich jeho předsedou. Věnuje se fotografování hub, přednáší o nich, a jelikož je povoláním kuchař, píše i houbové recepty. Je také mnohonásobný mistr republiky v nakládání hub.

Během roku 2021 jste si na berounském náměstí v galerii Pěší zóna mohli prohlédnout výstavu fotografií vzácných i známých hub rostoucích v oblasti Českého krasu, Křivoklátska, Brd a Podbrdska. Jejím autorem byl právě O. Jindřich a berounský fotograf a jeskyňář Martin Majer. Tato dvojice se spolu s Michalem Hejnou podílela také na vzniku nové knihy Houby Berounska a Hořovicka, která vyšla v nakladatelství Machart.

Oldřich Jindřich na obrazovkách
Všechnopárty Karla Šípa
Pořad ČT Na houby:
Lišky, kuchátka a břichatky
Teplomilné (v tomto díle můžete vidět i malíře hub Antonína Bielicha, který pochází z Nižboru)