Novinky pro mládež – září 2022

29. září 2022

Udržitelně zamilovaná – Schreiber, Santal
Zoe je patnáct let. Otec je opustil. Přítel se s ní rozešel. A místo prázdnin vypomáhá za pultem v matčině obchodě. Avšak prázdniny přinesou i nečekané příležitosti.

Poslední hodina 2. Řetěz ze železa – Clare, Cassandra
Další díl young adult fantasy. Vše, co se navenek tváří, jako skvělé, je ve skutečnosti úplně jinak. A ke všemu mezi lovci stínů řádí sériový vrah.

Rande s knihomolkou – Hart, Emma
Život v knihách a mezi regály knih je fajn, ale jaksi ten fyzický muž tam chybí. A tak se kamarád rozhodne, že pomůže s výběrem. Ale co si počít, když žádný z kandidátů není právě takový, jako on.

Alespoň prozatím – Salinger, Amélie
Marina je zakoukaná do Martina. A když už si konečně domluví rande, přijde lockdown. S rodiči odjíždí na chatu a s Martinem se nevídá. Naopak se zde seznámí s Jakubem.

Kam tě vítr zavane – Rowell, Rainbow
Třetí díl o Trampotách Simona Snowa. Přestože má křídla, nechce mít s magií už nic společného. Jenže jeho přítel je upír. Avšak přichází někdo nový, který tvrdí, že je Vyvolený.

Kudy ke hvězdám – Bennett, Jenn
Trojici přátel rozdělí náhlé bohatství jedné z rodin. Po letech se jejich cesty znovu protnou při kempování. Nečekaná událost je donutí vrátit se ke starým křivdám i tajemství.

Pošli fotky – McLaughlin, Lauren
Čtyři přátelé se spojí, aby ochránili spolužačku před zneužíváním.

Rivalové – Wibberley, Emily
Alison a Ethan spolu soutěží snad ve všem. Rivalové, kteří chtějí uspět. Avšak nepřátelství se pomalu přetváří na přátelství.

Polibek na Mykonu – Rider, Catherine
Izzy a Zacha k sobě svede naprostá náhoda. Jeden je nespokojený s průběhem prázdnin, druhý se pohádá s rodinou. A pak přeskočí jiskra.

Poprvé a rozhodně ne naposled – Hartman, Hugo
Místo na prázdniny jede Bedřiška na dědův pohřeb. Seznamuje se s místními a zjišťuje, že zamilovat se může i bolet.