Novinky pro mládež – únor–březen 2023

30. března 2023

Nevíte, co číst? Hledáte inspiraci? Třeba ji najdete mezi novinkami v našem fondu.

Myší hlídka: Černá sekera – David Petersen 
Komiksové pokračování dobrodružného fantasy příběhu o myším společenství a členech Myší hlídky. Tentokrát se děj odehrává několik desítek let před událostmi z prvních dvou dílů. Komiks vypráví příběh Čakana, hlídkaře, který byl pověřen, aby znovunalezl bájnou Černou sekeru.
on-line katalog
databáze knih

Lady Mechanika & Ztracenci z West Abbey – Marcia Chen
Steampunkový dobrodružně-akční komiks. V prvním příběhu se Lady Mechanika vrátí zpět do Mechanika City, kde z ulic mizí sirotci. Někdo na nich páchá nekalé pokusy s rituálním podtextem. Kdo a proč chlapce unesl a zavraždil, musí vypátrat právě Mechanika a její přátelé. Druhá epizoda se vrací do minulosti, kdy se mechanická lady musí srovnat s velkou životní ztrátou a odjíždí proto na prázdniny do Mexika. O tom, že se to celé zvrtne, nemůže být pochyb.
on-line katalog
databáze knih

Bez lásky – Alice Osemanová
Young adult román vypráví příběh beznadějné romantičky Georgie, která chce nástup na univerzitu využít k tomu, aby našla pravou lásku. Pochybuje však o tom, zda dokáže k někomu chovat opravdové city.
on-line katalog
databáze knih

Nezapomeň na mě – Estelle Laure 
Kdybyste mohli vymazat všechny své bolestné vzpomínky, udělali byste to? Blue se jednoho dne vzbudí s pocitem, že je něco hodně špatně. Zakrátko vyjde na světlo pravda. Blue podstoupila zákrok, při němž si nechala odebrat určité vzpomínky. Teď ale cítí, že udělala chybu. Podaří se jí získat vzpomínky zpátky?
on-line katalog
databáze knih

Pikové eso – Faridah Ábíké-Íyímídé
Román ze studentského prostředí, ve kterém autorka otevírá problém šikany a rasismu. Vítejte v soukromé prestižní akademii Niveus, kde se na začátku školního roku objevil anonymní vyděrač. Říká si Eso a rád vynáší na světlo temná tajemství zdejších studentů.
on-line katalog
databáze knih

série Sandman: Krajina snů – Neil Gaiman
Čtyři příběhy ze Sandmanova světa. Původně skandinávská tradiční postavička (Sandman) nebo řecký bůh snění (Morfeus). To vše symbolizuje autorův hlavní hrdina, který však tentokrát hraje pouze vedlejší roli ve čtyřech komiksových povídkách.
on-line katalog
databáze knih