Novinky pro mládež – prosinec-leden 2023

30. ledna 2023

Nevíte, co číst? Hledáte inspiraci? Třeba ji najdete mezi novinkami v našem fondu.

Někdo jako já – Estelle Maskame
Další pokračování romantické série pro dívky. Mila se konečně sžívá s novým prostředím v Tennessee, avšak příjezd jejích rodičů opět vnáší neklid do jejího života. Mila ztrácí půdu pod nohama. Sype se na ni jedno odhalení za druhým, a když z L.A. přiletí její rodiče, přivezou s sebou jen konflikty.
on-line katalog
databáze knih

Bez lásky – Alice Osemanová
Young adult román vypráví příběh beznadějné romantičky Georgie, která chce nástup na univerzitu využít k tomu, aby našla pravou lásku. Pochybuje však o tom, zda dokáže k někomu chovat opravdové city. Georgia ještě nikdy nebyla zamilovaná, jako správná romantička posedlá fanfikcemi ale věří, že tu pravou osobu jednou najde.
on-line katalog
databáze knih

Neexistence – Eva Pospíšilová, Klára Pospíšilová
Romantický, drsný a filozofický příběh českých autorek. Elias Prescott nemá zrovna tu nejlepší pověst. Kenneth Nolan oproti němu působí jako ten nejhodnější kluk. Nejspíš ale není důležité, jací jsou, ale kým se teprve můžou stát. Pro sebe navzájem.
on-line katalog
databáze knih

Seznam pro štěstí – Rachael Lippincottová
Román americké autorky vypráví příběh Emily, která se cítí velmi zrazená. Máma jí umřela před třemi lety a teď se její rodiny drží smůla. Jediná osoba, se kterou si Emily dokáže povídat, je Blake. Holka, kterou sotva zná, protože se zrovna přistěhovala.
on-line katalog
databáze knih

Hard Land – Benedict Wells
Citlivý příběh o těžkostech dospívání. Patnáctiletý Sam z malého města v Missouri si najde letní práci ve starém kině, aby unikl problémům doma. Konečně žije naplno, jak o tom vždycky snil, a už se necítí jako outsider. Dokud se nestane něco, co ho donutí nadobro dospět.
on-line katalog
databáze knih