Novinky pro mládež – duben–květen 2023

1. června 2023

Nevíte, co číst? Hledáte inspiraci? Třeba ji najdete mezi novinkami v našem fondu.

Looking for Alaska – John Green
Celý život Milese Haltera je jedna velká nuda. Dokud nepotká v nudném Culver Creek Boarding School Aljašku Youngovou. Nádherná, chytrá, vtipná a naprosto fascinující dívka vtáhne Milese do svého světa, uvede ho do nového života a ukradne mu srdce. Když však tragédie udeří a Miles se ocitne tváří v tvář smrti, odhalí bezpodmínečné hodnoty života a lásky.
on-line katalog

Landline – Rainbow Rowell
Vztah Georgie a Neala je přes veškerou lásku, která z obou stran panuje, v napětí. Je telefon, který umí volat do minulosti, schopen tento vztah napravit, nebo je láska mezi dvěma lidmi vždy tak nějak nedokonalá?
on-line katalog

Ahoj, tady Sam – Dustin Thao
Sedmnáctiletá Julie má v budoucnosti jasno – chce se s přítelem Samem odstěhovat z maloměsta, studovat vysokou a strávit léto v Japonsku. Jenomže Sam zemře. A všechno se navždy změní.
on-line katalog
databáze knih

Sedmý kámen – Guido Sgardoli
Na malém ostrově Levermoir u irského pobřeží se pomalu, ale jistě začínají hromadit tajemné události. Vypadá to, že se strážce majáku oběsil, ale je tomu opravdu tak? Když totiž Liam najde na místě neštěstí zvláštní úlomek kamene a pak na jiném ještě jeden a pak další, začne si uvědomovat, že tady něco nehraje. Úlomky kamene se k sobě navíc magicky přitahují a vytvářejí větší celek Mohly by snad dát dohromady legendami opředený Sedmý kámen? Pokud ano, Liam se svými kamarády bude mít co dělat, aby zabránili zkáze celého ostrova.
on-line katalog
databáze knih

Když voláš moje jméno – Tucker Shaw
Dojemný příběh o nelehkém hledání vlastní identity a o síle lásky odehrávající se v New Yorku na počátku devadesátých let 20. století. Adamovi je sedmnáct, když ho vysoký pihovatý kluk jménem Callum pozve na první rande. Adam se do něj zamiluje téměř na první pohled. Ale když se mu Callum svěří se svým tajemstvím, čelí Adam kruté realitě. Ben je posedlý módou. Kvůli rozporům s rodinou odchází z domova a vydává se za bratrem do New Yorku. Jejich osudy se propletou. Každý z nich se nachází na jiné životní křižovatce a světem 90. let otřásá epidemie AIDS.
on-line katalog
databáze knih

To jediné, co na světe zbývá – Erik J. Brown
Sci-fi román amerického autora nám představuje katastrofický obraz světa. Smrtící patogen vyvraždil podstatnou část populace. Dva hrdinové se potkávají za velmi dramatických okolností. Když Andrew potká Jamieho, je zraněný, vyhladovělý a nemá co ztratit. Smrtící virus zahubil většinu lidstva, včetně všech, které oba chlapci kdy milovali. Jestli je tato nová realita něčemu naučila, pak je to opatrnost. Tak proč je pro ně tak snadné vzájemně si důvěřovat? Na Andrewově příběhu ale něco nesedí a Jamie má také tajemství. Začíná k Andrewovi cítit víc než jen přátelství. Před oběma leží dlouhá cesta plná nebezpečí a nejistoty. Jedno ale zpochybnit nelze: silnou přitažlivost, kterou k sobě cítí.
on-line katalog
databáze knih