Novinky pro dospělé – září 2023

1. září 2023

Kroniky prachu – Rina, Lin
Bonusová sbírka epizodních příběhů, dopisů a autorčiných poznámek ke knize Kroniky prachu. Kniha je určena mladým čtenářkám, které oslovily Kroniky prachu – románový příběh dospívající knihomolky Animant, která v Anglii počátku 19. století prožívá zvláštní první lásku. Zde jim autorka nabízí soubor vedlejších příběhů, fiktivní korespondence mezi postavami, svých autorských poznámek k románu, ale najde se zde i například milostná báseň nebo recept na čajové sušenky.
on-line katalog
databáze knih

Mrtvé od Tichého jezera – Wolfe, Leslie
Idylický výlet se stává bojem o přežití pro matku a dceru, které netuší, že se v lesích u jezera ocitly na území sériového vraha… Matka s dcerkou vyrazí na vysněný výlet k jezeru. Jen ony dvě, nádherné místo a podzimní barvy všude kolem. Netuší, že se ocitly na území zvráceného vraha. Když Alison a malá Hazel zmizí, behaviorální specialistka doktorka Kay Sharpová si přísahá, že je vypátrá živé. Jenže se najde mrtvola ženy, kterou kdosi pohřbil hrůzným rituálním způsobem s peřím ve vlasech, a Kay má neblahé tušení, že matku s dívenkou čeká stejný osud. Místní obyvatelé se bojí, že jsou další na řadě, a šeptají si o prastarých pohřebištích, zatímco Kay Sharpová zjišťuje, že ji někdo sleduje. Dostává se příliš blízko k nejzvrácenějšímu vrahovi celé své kariéry, nebo ji dohání vlastní minulost?
on-line katalog
databáze knih

Neverwhere – Gaiman, Neil
Fantasy román známého anglického autora temných komiksů se odehrává v bizarním světě Podlondýna, kde žijí krvelační vrahové, nestvůry, andělé a dívka Dvířka (Doreen).
on-line katalog
databáze knih

Pomocnice – McFadden, Freida
Psychologický thriller o služebné, která proniká do nebezpečného tajemství rodiny žijící v honosném sídle. Sama však také něco skrývá… Práce u Winchesterových je moje poslední šance začít s čistým štítem. Jenže se ukáže, že jejich tajemství jsou mnohem nebezpečnější než ta moje…
on-line katalog
databáze knih

Spletité lži: Případy Kim Stoneové – Marsons, Angela
Další případ pro inspektorku Kim Stoneovou, která má tentokrát co dočinění s případem brutálně umučeného muže. Jde o nevinnou oběť, nebo dostal, co si zasloužil? Inspektorka Kim Stoneová už viděla ledacos, ale pohled na oběť, která se našla v místní průmyslové zóně, vyrazí dech i jí. Když poté Kim oznámí zdrcující zprávu manželce zavražděného, Diane Phippsové, nemůže se ubránit pocitu, že na ženině reakci něco nebylo v pořádku. A pak Diane a její rodina zmizí, v přírodní rezervaci je objevena další mrtvola a Kim se svým týmem narazí na stopu, která spojuje oba případy. Má to však háček – tajemství téhle stopy je přísně střeženo. Dokonce i některými z Kiminých kolegů…
on-line katalog
databáze knih

Chytrozemě: tajemství úspěchu zemí s nejlepším vzděláváním na světě – Crehan, Lucy
Tajemství zemí, které mají nejlepší školství na světě Exkurze po úspěšných vzdělávacích systémech, obraz školního života, smysl teorií, faktů a čísel prostřednictvím příběhů skutečných učitelů a dětí a zamyšlení nad cíli vzdělávání ve světle těchto rozdílných možností.
on-line katalog
databáze knih

Děti jsou taky lidi: autentické příběhy, které vám budou povědomé: jak výchova a dětství formují naši dospělost – Šíp Staňková, Zdeňka
Příběhy lidí, které v dětství zažily nátlak, ponižování, hrozby, násilí, a tato traumata si nesou i do výchovy svých dětí.
on-line katalog
databáze knih

Když tělo řekne ne: jak stres souvisí s nemocemi – Maté, Gabor
Psychický stav ovlivňuje průběh nemoci, ale může být i spouštěčem mnoha zdravotních problémů. Podobné teze jsou základem knihy, která na původ nemocí nazírá ojedinělým způsobem Autor boří řadu mýtů současné medicíny, především osvětluje skutečné příčiny většiny civilizačních chorob. Na mnoha příkladech podložených vědeckými studiemi a objevy ukazuje, jak potlačené emoce jako zlost a s tím související stres ovlivňují to, jak žijeme, jak se chováme k sobě i druhým a především to, jak jsme zdraví. V knize narazíme na příběhy cyklisty Lance Armstronga (rakovina), prezidenta Ronalda Reagana (Alzheimerova nemoc), baseballisty Lou Gehriga (ALS) a mnoho dalších. Dozvíte se, jak (ne)schopnost nastavit si v životě hranice a s tím potlačené emoce buď zabíjí, nebo naopak znamenají pevné zdraví a dobrý život.
on-line katalog
databáze knih

Pouť k branám Orientu – Havlová, Nicolette
Autorka reflektuje v cestopise své sto čtyři dny dlouhé putování, kdy se vydala z Havířova až do tureckého Istanbulu. Kromě popisu cesty dostává prostor svět pocitů a vnitřního přemítání autorky z reflexe jejího setkání s lidmi na cestě. Jednadvacetiletá Nicolette Havlová vyráží z domova jen s šesti kily na zádech a na vlastní pěst i nohy míří do tureckého Istanbulu. Pěší pouti dodává přesah uspořádáním dobročinné sbírky pro českou komunitu v rumunském Banátu, který se stává klíčovým milníkem cesty. Prožívá samotu v nekonečných horách, potýká se s útoky pasteveckých psů, překonává mnohé zdravotní potíže, zjišťuje, jak se (ne)nechat provdat na rumunsko-srbských hranicích a poslední stovky kilometrů absolvuje s potulným štěnětem.
on-line katalog
databáze knih