Novinky pro dospělé – září 2022

8. září 2022

Nevíte, co číst? Tápete v přemíře možností? Nechte se inspirovat výběrem zajímavých novinek za měsíc září.

Božena: Román o první české spisovatelce, která se stala legendou – Wlodarczyková, H.
Román o Boženě Němcové jako ženě, manželce, milence i matce. Román o Boženě Němcové jako inteligentní, krásné a nešťastné ženě, která bojovala o svoji lidskou svobodu.

Den jako tenhle – McNeil, Kelley
Annie se po autonehodě probere do úplně jiného života, než si pamatuje. Proč se jí vybavují vzpomínky, které se jí nestaly? Podaří se jí sladit vzpomínky s realitou?

Druhá půlka Augusty Hopeové – Glen, Joanna
Prostý a hluboký příběh o hledání místa, kam patřím. Augusta a Julia jsou dvojčata a přitom je každá tak jiná. Parfait vyrůstá v zemi, kde zuří válka. Co mají jejich osudy společného?

Navrátilka – Di Pietrantonio, Donatella
Neboli ta, jež se vrátila. Sledujeme osud třináctileté dívky, která je bez vysvětlení vrácena do své původní, chudé rodiny

Noir : detektivky v komiksu
Nechte se vtáhnout do noirové atmosféry černočerných příběhů o smrtonostných podvodnících i zahořklých detektivech.

Ohně : láska a jiné katastrofy – Sigríður Hagalín Björnsdóttir
Vulkanoložka Anna je vystavena vlké profesní výzvě – ožije sopka. A do toho se jí hroutí její na pohled krásný život.

Poslední deník Hendrika Groena: 90 let : vesele do cílové rovinky – Groen, H., & Van Dam Marková, P.
Jak si v 90. letech užívat života. Je tu závěrečný díl série o jednom oblíbeném důchodci.

Sedmihlas – Kauffman, R., & Bíla, T.
Jedna rodina, sedm sourozenců a sedm příběhů. A spletenec rodinných vztahů a životních událostí.

Dějiny lidských průserů, aneb, Co všechno jsme podělali – Phillips, T., & Futera, J.
Někdy jsme klopýtali, jindy jsme to opravdu dost pokazili. Zábavná procházka těmi nejkreativnějšími a nejkatastrofičtějšími průsery lidských dějin.

Když není úniku: Umění milovat sebe a tento svět – Čhödrön, P., & Ettler, V.
Jak říct životu ano ve všech jeho podobách – v těch hezkých i bolestných.

Kvantová teorie nikoho nezabije: Průvodce vesmírem  – Chown, M., & Jansová, M.
To by bylo, abychom to konečně nepochopili – další kniha od známého popularizátora kosmologie.

K čemu jsou zbraně – Banks, Ian M.
Muž, který má rád zbraně. Muž, který násilím brání ještě většímu násilí. Svět strojů a lidí, kdy lidé žijí v absolutním nedostatku. 3. díl série Kultura.

O snovačce a Přemyslovi – Kadlečková, Vilma
Alternativní pohledy do minulosti i budoucnosti českých zemí od významné české autorky

O nás, ženských – Brantz, Loryn
Komiksové stripy z ženského světa.