Novinky pro dospělé – únor 2023

22. února 2023

Nechte se inspirovat k četbě novinkami v našem fondu.

Dívka, kterou spolklo moře – Oh, Axie
Fantasy román založený na asijské pověsti o dívce obětované moři jako „nevěsta Mořského boha.“

Jákobův žebřík – Ulickaja, Ljudmila Jevgen‘jevna
Zatím poslední a nejintimnější román Ljudmily Ulické. Vesměs tragická minulost, o níž zastrašená generace rodičů před svými dětmi zarytě mlčela, se teprve po smrti všech jejích aktérů odhaluje a vstupuje do současnosti díky truhličce starých dopisů a odtajněným materiálům KGB.

Koruna z kostí a zlata – Armentrout, Jennifer L
Pokloňte se své královně, nebo před ní vykrvácejte. Třetí díl bestsellerové fantasy série.

Kufr z nebe : román ze světa Kronik prachu – Rina, Lin
Volné pokračování dívčího románu s detektivními prvky. Elisa je jednou z prvních studentek politologie, řízením osudu se připlete k záhadnému kufru a následně i k vraždě.

Lady Mechanika. Vraždící automaton – Benitez, Joe
Steampunkový dobrodružně-akční komiks. Lady Mechanika je podezřelá z vraždění vědců se společnou minulostí. Všichni inženýři Blackpoolových závodů jsou v ohrožení života.

Mala a její kočka – Kacenberg, Mala
Autobiografické vyprávění, v němž autorka vzpomíná na své dětství během druhé světové války, kdy jako dvanáctiletá unikla deportaci Židů z její vesnice a sama jen se svou kočkou přežívala v polských lesích.

My hero academia = Moje hrdinská akademie. Sv. 10, All for one – Horikoshi, Kōhei
Manga série, ve které mladý hrdina Izuku sní o tom, stát se superhrdinou.

Myší hlídka. Zima 1152 – Petersen, David
Myši, svádějící nekonečný boj o přežití a o to, aby se jim dobře dařilo v drsných podmínkách světa plného dravců, si na svou obranu založily Myší hlídku.

Penzion – Morgan-Bentley, Robin
Psychologický thriller, v němž se mladý pár v odlehlém a prázdném penzionu musí vypořádat nejen s náhlým porodem, ale také s děsivým tajemstvím z minulosti.

Portrét neznámé ženy – Silva, Daniel
Legendární špion a restaurátor uměleckých děl Gabriel Allon konečně opustil post šéfa izraelské rozvědky a usadil se v Benátkách – jediném místě, kde našel klid. Celé dny tráví toulkami ulicemi a kanály města postaveného na vodě a utíká před démony minulosti. Když ho však výstřední londýnský obchodník s uměním Julian Isherwood požádá, aby prošetřil okolnosti nálezu a výhodného prodeje staletého mistrovského díla, Gabriel se ocitá ve smrtící hře na kočku a myš, v níž nic není takové, jak se zdá.

Pustina zvaná mír – Martine, Arkady
Pokračování oceňované space opery Vzpomínka zvaná Říše z diplomatických kruhů daleké galaxie. Na hranicích mocného Teikskalánu se vesmírná flotila potýká s mimozemšťany v prstencových lodích.

Přepisovat pravidla : antiprůvodce láskou, sexem a vztahy – Barker, Meg-John
Meg-John Barker témata vztahů, lásky a sexu na rozdíl od mainstreamových terapeutů a vztahových poradkyň nevnímá odtrženě od sociálního kontextu. Meg-John radí, že pokud se chceme vztahy zabývat poctivě, musíme pochopit, jak se v nás otiskly různé formy dominance – ať skrze popkulturu, rodinu nebo práci.

Sandman. Údobí mlh – Gaiman, Neil
Komiksové vyprávění ze světa Sandmana, pána snů.  Důsledky nerozvážných činů se často ozývají i po velmi dlouhé době a chyby dělají i nesmrtelné bytosti.

Tanečnice z Moulin Rouge : příběh Louise Weberové, múzy Toulouse Lautreca – Steinlechner, Tanja
Historický román inspirovaný bouřlivým životem slavné francouzské tanečnice kankánu a múzou malíře Henriho de Toulouse-Lautreca.

Vzájemná pomoc : jak v krizi upevňovat solidaritu – Spade, Dean
Překlad knihy amerického aktivisty a právníka vychází právě v době kumulujících se vypjatých dějinných momentů: válka na Ukrajině, pandemie covidu a dlouhotrvající ekologická krize podrývají naše pocity bezpečí a stability a dokáží vychýlit morální kompas našich rozhodnutí. Pod tlakem těchto událostí společnosti hrozí rostoucí nenávist, strach a rozdělení. Právě jako protiklad k těmto tendencím klade Dean Spade do centra našich snah vzájemnou pomoc, která nám pomáhá překonat těžké situace spojené s krizí.
katalogb knihovny

Věčná válka. III., Dominium – Sawyer, Jamie
Pokračování military sci-fi série s poručíkem Keirou Jenkinsovou. Rozhodující bitva o záchranu galaxie se blíží… Teroristická organizace Černá spirála plánuje nakazit smrtícím virem celý Maelstrom. Nic je nemůže zastavit – snad kromě poručíka Jenkinsové a jejích Šakalů.

Život na prodej – Mishima, Yukio
Po neúspěšném pokusu o sebevraždu mladý úředník Hanio Jamada nabídne svůj život na prodej formou inzerátu v tokijském bulvárním deníku. Brzy se začínají ozývat různí zájemci se stále bizarnějšími nabídkami.