Novinky pro dospělé – říjen 2022

31. října 2022

Nevíte, co číst? Tápete v přemíře možností? Nechte se inspirovat výběrem zajímavých novinek za měsíc listopad.

Aristokratka pod palbou lásky – Boček, Evžen
Další díl úspěšné série českého autora o peripetiích české šlechty. Chcete se zasmát do podzimních dní? Sáhněte po Aristokratce.
katalog knihovny
databáze knih

Bez domova – Maneznzhe, Rešoketšwe
Krásný i tragický příběh z jižní Afriky.
katalog knihovny
databáze knih

Bolestná laskavost – Browning Wroe, Jo
William úspěšně dokončil studia a slaví. Stal se nejmladším balzamovačem v zemi. Brzy je profesně vystaven velké zátěži – došlo k sesuvu půdy, který usmrtil přes sto dětí.
katalog knihovny
databáze knih

Dívka a moře – Stout, Glenn
Sport pro ženy není. A když jde žena do vody, musí být patřičně zahalená. Co když jste nejen žena, ale chcete dokonce i závodit … a přeplavat Lamančský průliv. Skutečný příběh Trudy Ederleové.
katalog knihovny
databáze knih

Fazóna – Nousiaien, Miika
Hledáte ženu, abyste založil rodinu. Máte děti, ale nemáte manželku. Musíte se starat o rodiče, tak na zakládání vlastní rodiny není vůbec prostor. Román o mužích a mezilidských vztazích od známého finského autora.
katalog knihovny
databáze knih

Kocour, který zachraňoval knihy – Nacukawa, Sósuke
Jste středoškolák, zdědíte po dědečkovi krachující knihkupectví-antikvaritát a … mluvícího Kocoura. S kterým se pustí do záchrany knih a čtení.
katalog knihovny
databáze knih

Normal people – Rooney, Sally
Hlavní hrdinové jsou tak odlišní, jak jen mohou být. Ona je královnou školy, on outsider. Když se však spolu začnou bavit, zjistí, že si velmi rozumí. Studium na vysoké však na oba nakládá zátěž, s kterou se každý snaží vypořádat po svém. Jak moc si mohou vzájemně pomoci a sami se nezničit. Kniha v angličtině.
katalog knihovny
databáze knih

Směna – Háblová, Anna Beata
Souboj mezi touhou po uměleckém životě a tvorbě a pragmatickou realitou a klasickém zaměstnání. Jaké jsou hranice sebevyjádření? A jak se popasovat s vlastními sny i traumaty, uměleckém cítění i potřebou si vydělat?
katalog knihovny
databáze knih

Vnímavý vypravěč – Tokarczuk, Olga
Eseje významné polské spisovatelky o psaní i vnímání života. Co je v životě spisovatele tím formativním, co z něj (vyjma talentu) dělá dobrého spisovatele? Kdo nejen rád čte, ale nad literaturou jako takovou rád dumá a hloubá, nechť si nenechá ujít podmanivé čtení této nositelky Nobelovy ceny za literaturu.
katalog knihovny
databáze knih

Zahrada – Dvořáková, Petra
Čelí životní prohře a syndromu vyhoření. A tak se vrací do domu svého dětství. Zahrada se stane místem, které pomáhá. Začtěte se do dalšího románu této úspěšné české autorky.
katalog knihovny
databáze knih