Novinky pro dospělé – listopad 2022

29. listopadu 2022

Nevíte, co číst? Tápete v přemíře možností? Nechte se inspirovat výběrem zajímavých novinek za měsíc listopad.

Divocí sekáči : Šumava 1947 – Sichinger, Martin
Vracíme se na poválečnou Šumavu a jejího nového osídlování. Strážmistr Jan Firman má další úkol. Pokračování úspěšného románu Duchové Šumavy.

Dobro a zlo 21. století – Vácha, Marek Orko
Rozhovor se známým knězem a přírodovědcem.

Havířovina – Hadj Moussa, Iva
Po neúspěchu se vrací do rodné vesnice. A pokouší se napsat román. Inspiraci najde blízko svého domova – je tajemný dům vskutku prokletý, nebo je vše jen nešťastná souhra náhod?

Královna – Dennison, Matthew
Jak se asi Alžbětě kralovalo? A čemu všemu musela čelit?

Liliputin : povídky z války – Němec, Jan
Povídky o životě na Ukrajině po vypuknutí války. Jak koho situace zasáhla? Jak kdo zareagoval?

Manželé v běhu – Hrabec Kotulková, Soňa
Jsou dva a každý jiný. Ona hubená nesportovkyně, on již poněkud oplácaný bývalý sportovec. A nakonec se spolu dají do běhu.

Proč jsem si nekoupil jinou knížku? : jak ven z neustálého zpochybňování – Seif, Martin N.
Pořád přemýšlíte, zda jste se rozhodli správně? Také si v hlavě přehráváte různé scénáře, jak by se mohlo či mělo to ono stát? Vymaňte se z pochybování s pomocí této knihy.

Případ prezident : jak daleko jsme ochotni zajít? – Elsberg, Marc
Bývalý americký prezident za mřížemi? To asi ne? Nebo ano? Politický thriller z nejvyšších kruhů.

Příběhy z pohovky : psychoterapie v komiksu – Perry, Philippa
Být advokátem a zároveň kleptomanem je poněkud trapné. O psychoterapii v komiksovém příběhu.

Quijote – Rushdie, Salman
Klasický příběh a reflexe soudobé televizní kultury. Stárnoucí obchodní cestující se zamiluje do bollywoodské hvězdy. A píše jí dopisy, které ona nikdy nedostane.

Sacculina – Fracassi, Philip
Malý rybářský člun a pět mužů, kteří slaví. A přitom v hlubinách se skrývají nepoznané hrůzy.

Sem přichází něco zlého – Bradbury, Ray
Přijela pouť. Vzbuzuje pozornost. Jejím cílem však není vyvolávat radost a smích, ale sytit se těmi, kteří atrakcím propadnou.

Staroislandské ságy – Heger, Ladislav
Stará islandská literatura a rodové ságy doplněné poznámkami.

Stezka Českem : … může jít každý – Úbl, Martin
Přechod po hranicích republiky.

Tomáš Petreček – limitům vstříc – Petreček, Tomáš
Biografický rozhovor se známým horolezcem.

Vzpomínky na úhoře – Cima, Anna
Fantaskní prvky, detektivní zápletka i příběh o lásce a přátelství. Další román mladé české spisovatelky.

Říká se mu Banksy – Matteuzzi, Francesco
Dostal street art na výsluní. Přesto je jeho identita stále neznámá. Vydejte se do světa umění s tímto komiksem.

Zbývá ještě tolik života – De Bernieres, Louis
Druhý díl trilogie. Je po 1. světové válce a mladý pár hledá štěstí uprostřed čajových plantáží.