Novinky pro dospělé – květen 2023

2. června 2023

Schrödingerův hotel – Beran, Stanislav
Povídková sbírka pozoruhodného českého autora. Soubor povídek prozaika Stanislava Berana opět zachycuje mezilidské vztahy a situace v jedinečné perspektivě, která zabírá současnost i nedávnou minulost.
on-line katalog
databáze knih

Potopená města – Bacigalupi, Paolo
Další z Bacigalupiho ekologických armagedonů se odehrává v polozatopené Americe, známé z románu Prachožrouti. Zde se snaží přežít jednoruká teenagerka Mahlia, její přítel Myšák i poločlověk-polopes jménem Tool.
on-line katalog
databáze knih

Karneval zvířat – Dostálová, Zuzana
Autorka, která je sama muzikantkou, dává v tomto svém románu čtenářům nahlédnout do zákulisí orchestru a odhaluje, že poslové výsostného umění často nemají na růžích ustláno. Živit se kulturou není žádný med.
on-line katalog
databáze knih

Dokonalá lítost – Fields, Helen
Další případ z krimisérie o skotských vyšetřovatelích Callanachovi a Turnerové. Edinburgh ochromily vražedné bombové útoky. Oběti se počítají v desítkách a smrt neušetří ani místní policejní oddělení. Šéfinspektorka Ava Turnerová a inspektor Callanach ale nesmějí dovolit, aby jim utrpěné osobní ztráty zabránily vypátrat pachatele. Jak je možné, že nezanechává žádné stopy a je pokaždé o krok před nimi? Avě s Lucem nakonec nezbude nic jiného než dál kráčet vstříc pasti, která je má zničit. Nejvýbušnější případ jejich kariéry začíná a vše, na čem jim kdy záleželo, může skončit v troskách.
on-line katalog
databáze knih

Náhradník – Jeníková, Jitka
Princ Harry poprvé vypráví svůj příběh – a svou cestu popisuje se syrovou, neochvějnou upřímností. Náhradník je přelomovým titulem plným pochopení, odhalení, sebezpytování atěžce vydobytého poznání o nekonečné síle lásky izármutku.
on-line katalog
databáze knih

Příběh filmu Po strništi bos – Svěrák, Jan
Obrazový průvodce filmem otce a syna Svěrákových Po strništi bos. Publikace seznamuje čtenáře s procesem vzniku a natáčení filmu. Kniha zároveň přináší autorský vhled samotného režiséra, který je i autorem textu. Četné filmové fotografie přibližují atmosféru filmového natáčení a jednotlivé kapitoly popisují výběr herců a exteriérů, vznik scénáře nebo různé zajímavé okolnosti podílející se na výsledné podobě díla.
on-line katalog
databáze knih

Spisy a zápisky Matěje Vlastislava Warause z Berouna – Waraus, Matěj Vlastislav
Cukrář, ochotník a český vlastenec zachycuje ve svých vzpomínkách dětství, mládí a počátky profesní dráhy.
on-line katalog

Útěk na venkov – Caplin, Julie
Romantický příběh odehrávající se na anglickém venkově vypráví o nešťastné Elle, která se vydává na venkov, hlídat dům své kmotry Magdy. Ilustrátorka Ellla odjede z milovaného Londýna na venkov hlídat dům své kmotry Magdy poté, co jí přítel oznámil, že si potřebuje dát pauzu. Chce si tam utřídit myšlenky a přijít na to, co od života doopravdy chce. Magda ale zapomněla zmínit jednu maličkost – že na ni v domě bude čekat fenka Tess, o kterou je třeba pečovat. Jak si Ella poradí se čtyřnohou spolubydlící, s mrzutým veterinářem Devonem a starousedlíky, kterým soukromí moc neříká? Přehodnotí svůj život a dá šanci lásce, i když si slíbila, že se bude mužům vyhýbat?
on-line katalog
databáze knih

Ďáblova cesta: čtvrtý případ Kate Marshallové – Bryndza, Robert
Vyšetřování zmizení malého chlapce zavede detektivní agenturu Kate Marshallové a Tristana Harpera na nečekanou cestu
on-line katalog
databáze knih