Novinky pro děti – září 2023

1. září 2023

Kouzelná trojčata: Začínáme čarovat – Brown, Laura
Příběh z kouzelné série o trojčatech, která žijí se svými zvířecími pomocníky ve stromovém domku v horské rezervaci. Trojčata Emilka, Gábi a Klárka žijí v lese s bráškou Tobíkem a tatínkem. Ten dívky před osmi lety nalezl opuštěné v lese, kde každou z nich hlídalo jedno zvířecí mládě, medvídě Brumla, vlče Fousek a orle Pírko. Když se během slavnostního dne „nalezenin“ Tobík ocitne v nebezpečí, nečekaně se ukáže, že dívky mají kouzelné schopnosti.

Město zvané Dokonalín – Duggan, Helena
Dokonalín, město kde se zdá vše perfektní do nejmenšího detailu. Dobrodružný fantasy román s hororovými prvky. První díl. Určeno dětem kolem 10 let. Fialka Braunová netouží po ničem míň, než po stěhování. Jenže její otec získal v Dokonalíně u bratří Ostenových skvělou práci oftalmologa. Ve městě totiž každý nosí růžové brýle se zlatými obroučkami, neboť jak se zdá, kdo ve městě žije, bez brýlí nic nevidí. Jenže Fialce se město nezdá zdaleka tak růžové. A navíc ji stále provází pocit, že ji kdosi sleduje.

Kouzla jednorožců: Plamínek – Meadows, Daisy
Začátek příběhů ze světa kouzel a jednorožců, ve kterém se Anežka s rodiči přistěhuje do Čarovné Lhoty a seznámí s novou kamarádkou. Anežka a Eliška se pomocí magické sošky dostanou do světa bájných jednorožců. Potkají tam jednorožce Plamínka, jehož posláním je přinášet zemi teplo. Protože ale přišel o svůj kouzelný přívěsek, zemi hrozí věčná zima. Dokážou kamarádky Plamínkovi pomoct, aby znovu získal svou kouzelnou moc?

Neuvěřitelné příběhy žáků Kopyta a Mňouka – Švandrlík, Miloslav
Podivuhodné příhody populární dvojice žáků z malého městečka. Kdo by neznal žáky Kopyta a Mňouka, dvojici raubířů, detektivů i statečných hrdinů z malého posázavského městečka. Svým důvtipem a fantazií občas zavaří nejen sobě, ale i svým sousedům, učiteli Pěničkovi i nadporučíku a později kapitánu Ošmerovi. Do nejednoho vyšetřování vtáhnou také kastelána Štětku nebo hajného Breburdu. Přes všechny své velkolepé patálie a rozbitá kolena jsou Kopyto s Mňoukem vždy na stopě pořádnému dobrodružství.

Pohádky bratří Grimmů s písničkami bratří Ebenů – Grimm, Jacob Ludwig Karl
Pohádky bratří Grimmů patří k nejznámějším a celosvětově nejoblíbenějším příběhům pro děti. Podnítily řadu sběratelů, u nás z nich čerpali K. J. Erben i Božena Němcová. Spojují se zázračnou fantazií nadpřirozené děje s obyčejným pozemským životem. Jsou svědectvím dávných mýtů a pověstí, dochovaných ústním podáním po celá staletí.

Pohádky od Ježíška: malované čtení – Rožnovská, Lenka
Pohádková vyprávění pro společné čtení rodičů s dětmi v době adventní. Jednoduché příběhy o lidech, zvířátkách i pohádkových bytostech ve formě malovaného čtení, kdy jsou některá slova nahrazena obrázky, mají dětem pomoci rozlišit dobro od zla.

Vesmírníček aneb usínáme s vědou – Brož, Petr
Kniha o Sluneční soustavě, geologii a kosmonautice připraví malým dobrodruhům nejedno překvapení.

Třída špiónů: záhada strašidelného hradu
– Martišková, Petra
Příběh druhačky Klárky, která se stěhuje s rodiči do Lhoty a čeká ji nová škola, noví spolužáci i nová dobrodružství. Nad Lhotou se hrozivě tyčí opuštěný hrad, který je opředený strašidelnou legendou. Ozývají se z něho děsivé zvuky a v oknech se mihotají světla. Opravdu tam straší? A podaří se Klárce, Jankovi a druhákům přijít téhle záhadě na kloub?

Harry Potter and the Chamber of Secrets – Rowling, J. K.
Vítejte podruhé v Bradavické škole čar a kouzel. Harry se vrací po prázdninách do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev v žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností. V nezkráceném anglickém originále.