Novinky pro děti – září 2022

29. září 2022

Olíkova dobrodružná výprava – Joyce William
Příběh o převeliké odvaze a síle přátelství nás zavede do tajuplné říše obývané nejoblíbenějšími dětskými hračkami. Platí v ní zákony i fungují kouzla. Jenže v hračkové říši žijí i padouši.

Příběhy květinových víl. Tvoření z lučního kvítí – Jarošová Tereza
Luna má babičku jako z pohádky. Sbírá bylinky, umí o nich vyprávět i z nich vytváří krásné obrázky. Přidejte se k nim a vyzkoušejte si voňavé tvoření z květin či bylinek a vyrobte si krásné koláže či originální dárky.

Martin na farmě – Fischerovi Michal a Daniela
Kamarádi Martin, Katka a Tomáš prožijí prázdniny na farmě strýčka Pepy a zjistí, kolik práce vyžaduje každodenní péče o farmu a její obyvatele.

Martin v tajemném lese – Fischerovi Michal a Daniela
Krásné prázdniny Martina, Katky a Tomáše pokračují v druhém dílu na farmě u strýčka. Tam totiž není o dobrodružství nouze.

Od Venuše po atomy – Chmelařová Veronika
Vydejte se do světa výtvarného umění a jeho historie. Spolu s Týnkou, Tomem a Patikem umění nejen poznáváme, ale i zjišťujeme, že to není žádná nuda.

Barvínkovi. Poklad, který přišel poštou – Herdenová Antje
Dorazil dopis. Z Londýna. A je mu 100 let!!! A popisuje cestu k pokladu. To je něco pro Miu Barvínkovou.

Jak lidé sportovali a sportují – Sekaninová, Š., Velčovský, M.Ilčík
Napadlo vás někdy, kde se vzal fotbalový míč? A proč vypadá jinak, než ten na rugby? A jaký je rozdíl mezi rugby a americkým fotbalem? A kde hráli poprvé hokej? Pak toto je kniha pro vás.