Novinky pro děti – únor 2024

1. března 2024

Nevíte, co číst? Hledáte inspiraci? Třeba ji najdete mezi novinkami v našem fondu.

Malí filozofové – Hershovitz, Scott
Pátrání autora po odpovědích na zásadní životní otázky s pomocí dvou malých pomocníků, synů Hanka a Rexe. Filozofie dětství je přiblížena samotnými dětmi a rodičům se otevírá moudrý vhled na bohatý vnitřní svět svých potomků.

Teď: Než dočteš tuto větu, narodí se na Zemi 21 dětí – Böhm, David
Jak vypadá čas? Proč si často někdo myslí, že ho nemá? Kdo vymyslel hodinky? Jak dlouho trvá TEĎ? Knížka o čase. O tom, jak se proměňuje jeho vnímání. Co trvá dlouho a co krátce. Co chceme stihnout a co většinu života děláme. Co to je čas pro žraloka, jepici nebo zeměkouli. Knížka o uvědomování si, které se vždycky děje TEĎ, a o tom jak neplýtvat vesmírem.

Harry Potter a princ dvojí krve – Rowling, J. K.
V šestém dílu se nejen Harry, ale celý kouzelnický svět vyrovnává s návratem pána zla, jehož moc stále sílí. Draco Malfoy je pověřen pánem zla nelehkým úkolem, který pod přísahou na sebe vezme Severus Snape, nynější učitel obrany proti černé magii v Bradavicích. Brumbál Harrymu odhaluje tajemství Voldemortovy nesmrtelnosti.

Kouzelný jednorožec: Tajemná proměna – Chapman, Linda
První díl ze série Kouzelný jednorožec o dívce Lauře a jejím poníkovi. Určeno především dívkám mladšího školního věku. Laura se nemůže dočkat, až se konečně přestěhují na statek, zvlášť když jí rodiče slíbili, že bude mít vlastního poníka! Se Soumrakem se seznámí na koňské dražbě a okamžitě ví, že on je ten pravý! Ale Soumrak není jen tak obyčejný poník. Kouzelné zaklínadlo ze staré knihy odhalí jeho tajemství a umožní mu stát se tím, kým skutečně je.

Kronika lesa: Případ ztracených ježků – Máj, Martin
Detektivní příběh z lesa, ve kterém nespravedlivě obviněný krtek pátrá po skutečném pachateli. Kdyby se Sherlock Holmes narodil jako lesní zvíře, co by asi byl zač? Rys s bystrým zrakem? Medvěd s nejlepším čichem? Vlk s pudem lovce? Nutkání odhalovat skryté zločiny a řešit záhady všeho druhu v sobě můžou objevit i mnohem méně pravděpodobní hrdinové. V napínavé lesní detektivce se role vyšetřovatele ujme ten zdánlivě nejméně povolaný – slepý krtek. Krtek, který trpí traumatem z dětství a bojí se podzemí. Popleta a snadná kořist pro podvodníky. Jenže ono nic není takové, jak to na první pohled vypadá. A ať si třeba všichni říkají, že krtek je k ničemu, on věří svým instinktům a jde za nimi.

Můj dědeček třešňový strom – Nanetti, Angela
Vyprávění o lásce a porozumění mezi vnukem a prarodiči, vypořádání se se smrtí blízké a milované osoby. Toník žije ve městě s rodiči, bydlí s nimi i rodiče tatínka. Rodiče maminky, babička Linda a dědeček Oto žijí na venkově, s těmi se vidí jen párkrát do měsíce. Mají slepice a husy, třešeň, kterou dědeček zasadil, když se narodila Toníkova maminka. Toník je má moc rád. Ale jednoho dne babička Linda onemocní a za krátký čas zemře. Toník tráví hodně času s dědečkem Otou, který ho naučí lézt na třešeň, ale také mu vysvětlí spoustu důležitých věcí. Jednoho dne onemocní i dědeček.

Píseň moře – Sattin, Samuel
Komiksová adaptace stejnojmenného animovaného filmu inspirovaného světem keltských mýtů. Je tomu již šest let, co jejich maminka zmizela. Ale místo toho, aby si byli sourozenci Ben a Saoirsa navzájem oporou, chlapec svoji sestřičku obviňuje – ke zmizení totiž došlo v den, kdy se narodila. Vše se změní, když děti zjistí, že Saoirsa je stejně jako její maminka tulení víla selkie. Díky tomu má moc přenést pohádkové bytosti ztracené v našem světě zpět do jejich říše za mořem. Aby to dokázala, musí jim zazpívat svoji píseň. Jenže plachá dívenka od narození nemluví. V nalezení ztraceného hlasu se jí navíc pokusí zabránit strašlivá soví čarodějnice Macha. Ben je rozhodnutý udělat vše pro to, aby svoji sestřičku zachránil. Obsahuje bonusový příběh Domů pospíchej.

Kouzelná třída v knihovně – Pospíšilová, Zuzana
Další veselé příběhy dětí z kouzelné třídy, které se tentokrát ocitnou v knihovně. Víla Jasmína se vydává s kouzelnou třídou na jedno z nejbáječnějších míst na světě. V knihách ožívají příběhy, které vás pobaví, rozesmějí, dojmou či poučí. A kde jinde najdete tolik skvělých příběhů než v knihovně.

Kluk v kopačkách – Bolfová, Markéta
Další příhody kluka Tomáše, nadšeného fotbalisty, se tentokrát odehrávají na prázdninovém soustředění. Tomáše a jeho kamarády čekají dva měsíce volna, skopičin a hlavně fotbalu! Vždyť kdo bych chtěl v létě zůstat zavřený doma, když se může vydat do přírody na fotbalové soustředění? Trenér Kamil si pro kluky i holky z týmu přichystal spoustu zábavy. Jenže to by bylo, kdyby naše hrdiny nečekalo i nějaké to dobrodružství. Ať už půjde o případ ukradené vlajky, nebo záhadu kocoura Fantoma, Tom, Jirka, Julča a Honza se tohle léto nudit rozhodně nebudou.