Novinky pro děti – prosinec 2023

31. prosince 2023

Nevíte, co číst? Hledáte inspiraci? Třeba ji najdete mezi novinkami v našem fondu.

Arila: Pád temnoty – Starý, Radek
Čtvrtý díl fantasy románu o věčně putujícím národu. Vítězství v Citadele získalo všem drahocenný čas, během nějž se svět Aldonolu připravoval na příchod nevyhnutelného. Ale vypůjčený čas vypršel. Temnota z oblohy padla na lidský svět a bohové jdou do války. Arila si konečně přizná skutečný rozsah svých sil a zjistí, jestli je za ně připravena zaplatit krutou cenu. Sestoupí přízraky z nebes, nebo se pád temnoty ponese ve znamení jejich porážky?

Bílá vlčice – Walder, Vanessa
Kniha inspirovaná skutečným příběhem jedné vlčice. V údolí řeky právě zuří prudká bouře, když se v noře narodí pět vlčat. Jako poslední přijde na svět maličká vlčí samice a dostane jméno Pětka. A právě ona si umíní, že se stane tou největší lovkyní ze všech vlků. Smečka je její rodinou, chrání ji a učí odvaze i moudrosti. Jenže jednoho dne přijde pohroma, která vlčici připraví o domov.

Chlapec, moře a hvězdy – Adamec, Radek
Snový, tajuplný příběh o chlapci, který usilovně touží se znovu potkat se svojí maminkou. S celostránkovými ilustracemi. Třpytivé hvězdy ukazují všem tulákům po mořích i na zemi jakým směrem se mají vydat. Ale pouze vlastní srdce každému napoví, co si přeje, a pomůže mu najít tu správnou cestu. Co prožívá malý chlapec, který žije společně se svým otcem ve starém majáku? Jaká přání se skrývají v jeho snech a fantaziích, a jak mu nakonec pomohou hvězdy, moře, jeho obyvatelé, tajemná kniha a jedno veliké, ale přesto skromné vánoční přání, získat to, po čem jeho dětská duše touží nejvíce?

Cvrček a mravenci – Kubašta, Vojtěch
Veršovaný příběh na kartonových listech, ve kterém zapomene cvrček samým hraním na housličky na blížící se zimu.

Osudoví kamarádi: Začarované zrcátko – Chapman, Linda
Pohádkový příběh malé Majky, jejích kamarádek a zvířátek z kouzelného lesa. Majka a její kamarádky věří na kouzla a čáry. Když se setkají s kouzelnými zvířátky, čeká je spousta dobrodružství. Nejprve musí ale Majka a liška Kapradinka odvrátit hrozbu černé magie. Majčina starší sestra Kája se totiž chová divně a Kapradinka vycítí, že si temné síly brousí zuby zrovna na ni.

Perca Jackson: Pohár bohů – Riordan, Rick
Další pokračování fantasy série o synovi boha Poseidóna. Percy si chce zajistit přijetí na vysokou školu, a tak se musí se svými kamarády znovu vydat na hrdinskou výpravu. Dostat se na vysokou? To je úkol hodný samotného poloboha! Percy Jackson už několikrát zachránil svět a teď doufá, že prožije normální maturitní ročník. Bohové s ním ale ještě neskončili. Percy bude muset splnit tři úkoly, aby z Olympu získal tři potřebná doporučení na vysokou školu. Prvním úkolem je pomoct Diovu číšníkovi získat zpět jeho pohár dříve, než se dostane do nesprávných rukou. Podaří se Percymu, Groverovi a Annabeth najít ho včas?

Hravý průvodce Prahou: Královská cesta – Petřinová, Iva
Bohatě ilustrovaný průvodce Královskou cestou s množstvím zajímavých úkolů, které mohou děti luštit přímo u dané historické památky. Publikace je rozdělená na celkem osm zastavení po Královské cestě. Každé zastavení vypráví o místní historii, nejvýznamnějších památkách, pověstech a je protkáváno zábavnými úkoly a kvízy pro děti. Knížku mohou využít nejen děti s rodiči, ale i vychovatelé a učitelé při vzdělávacích programech.

Mega záchranáři – Gunzi, Christiane
Fotografická publikace přibližuje dětem svět záchranářských vozidel, letadel, helikoptér i lodí. Jednoduché texty doplněné o čtenářské úkoly.

Péťa na prázdninách: Procvičování výslovnosti pro děti od 3 let – Galewska-Kustra, Marta
Další část příběhů malého Péti a jeho rodiny, která má pomoci dětem při vyslovování hlásek. Bohatě ilustrované příběhy s hravými úkoly pro nácvik správné artikulace. Nechybí pokyny k tomu, jak s knihou pracovat.