Novinky pro děti – prosinec 2022

29. prosince 2022

Nevíte, co číst? Hledáte inspiraci? Třeba ji najdete mezi novinkami v našem fondu.

Vlajka Viktora Vaňka – Reviláková Naďa
Dospívající Hanku opět čeká vzrušující pátrání v naší nedávné historii – tentokrát to bude přelomový rok 1968 a také 50. léta. To vše o prázdninách na táboře, kde si původně chtěla užívat vysněné chvilky se svým klukem. Jenže se omylem přihlásila na úplně jiný tábor…
katalog knihovny
databáze knih

Policejní křeček a záhadná záměna – Krolupperová Daniela
Ve škole, kam chodí Jirka, se začnou ztrácet věci z uzamčených skříněk. Křeček Bruno proto navrhne, že zkusí zloděje chytit, přestože ředitel už celou věc oznámil policii. A jelikož pan školník hlídá synovci křečka, který jako by Brunovi z oka vypadl, dojde k jedné mazané výměně.
katalog knihovny
databáze knih

Úder tornáda – Březinová Ivona
Gang odvážných odjíždí do Oklahomy v USA, protože chce na vlastní oči poznat indiánskou kulturu. Skutečnost je však na hony vzdálená romantickým představám o indiánech, které znají z dobrodružných knih. A když Oklahomu zasáhne ničivý živel, cesta po stopách původních obyvatel se změní v putování „uličkou tornád“ a v boj o holý život.
katalog knihovny
databáze knih

Vlčí prokletí – Vitalisová Jessica
Dvanáctiletý Gauge je jako jediný schopen vidět velkého bílého vlka a také s ním mluvit. Proč se ale vlčice zjevuje pouze jemu? Proč právě na něj padla vlčí kletba a všichni lidé z vesnice ho pronásledují?
katalog knihovny
databáze knih

Vánoční večírek Pipy Dlouhé Punčochy – Lindgrenová Astrid
Už jste to slyšeli? Pipi Dlouhá punčocha pořádá rozloučení s Vánocemi a všechny děti srdečně zve! A večírek se navíc koná venku na zahradě! Smrk je krásně nazdobený a hned vedle stojí domeček ze sněhu. Uvnitř už je spousta dětí, dortů a zábavy. Ale venku ještě někdo čeká…
katalog knihovny
databáze knih

Nikdyuž : zkoušky, jež postoupila Morrigan Crowová – Townsendová Jessica
Morrigan Crowová je prokletá. Narodila se v ten nejnešťastnější den a všichni ji obviňují, že má na svědomí každou místní pohromu. A co je horší, kvůli kletbě je odsouzena zemřít v den svých jedenáctých narozenin. Pak ale potká Jupitera Northa, podivného muže, který ji dostane do tajemného světa Nikdyuš.
katalog knihovny
databáze knih

Proč existují sprostá slova, když se nesmějí používat – Durnová Anna
Tobík a Týna jsou dva rošťáci, kteří chtějí vědět o všem, co se kolem nich šustne. Obzvlášť je zajímají dospělácké řeči… Jenže kdo má těm tajemným báchorkám rozumět. Existuje tolik slov, která znamenají víc věcí zároveň. Výrazů, které zní jako přísady do lektvarů. Taky v televizi toho napovídají, že se jednomu hlava zavaří. A jak oni ti dospělí u toho nadávají, viďte? Chcete vědět, co za tím vším vězí?
katalog knihovny
databáze knih

Barvínkovi. Poklad,který přišel poštou – Herdenová Antje
Ahoj, já jsem Mia Barvínková. Naše rodina je sice tak trochu bláznivá, ale zato si s námi užijete spoustu zábavy. O dobrodružství u nás taky není nouze. Náš nejnovější příběh začal v den, kdy k nám do vily dorazil dopis z Londýna. Asi si řeknete, že na tom přece není vůbec nic divného. Ale pozor! Nebyl to jen tak ledajaký dopis. Bylo mu totiž STO LET!
katalog knihovny
databáze knih

Růža. Podzimní patálie – Troïanowski Johan
Růža a její noví kamarádi se už v zámeckých zahradách pomalu začínají nudit. Nikde žádná příšera, prostě jedna velká otrava. Jenže pak Růža objeví tajný průchod a dostane se do míst, kde ještě nikdy nebyla. Jako kdyby vstoupila z léta přímo do podzimu, čas se tam očividně řídí jinými pravidly. A uprostřed mýtiny stojí tajuplná studna…
katalog knihovny
databáze knih