Novinky pro děti – leden 2023

27. ledna 2023

Nevíte, co číst? Hledáte inspiraci? Třeba ji najdete mezi novinkami v našem fondu.

Můj šálek umění – Karolik Katerina
Jedním z pkolů umění je vidět a ukazovat svět nově i nečekaně. Schválně si před sebe na stůl postav svůj oblíbený hrneček, obrať list a podívej se, jak by ho možná viděl…

Sibiřské haiku – Vilé Jurga
Autorka vylíčila v knize skutečný osud svého otce. Odkrývá jedno z nejtemnějších období evropských dějin, sovětskou krutovládu, a vyzdvihuje lidskou odvahu a nezdolnost. Kniha získala řadu cen v Litvě, mj. se stala nejlepší dětskou knihou roku 2018, i v zahraničí.

Nevšedníci – Přibilíková Tereza
Výjimečná kniha o výjimečných českých vynálezcích. Pro některé byli jen pošetilými snílky, pro jiné nepochopenými génii. Svět by však bez podivínských nevšedníků, nevšedních vynálezců a myslitelských kutilů byl smutný a šedivý. Skvělá, pro děti přitažlivá kombinace psaného textu a komiksu věrně zprostředkovává atmosféru doby.

Zimní knížka pro Lucinku – Lukešová Milena
Půvabné vyprávění o holčičce Lucince plné krásných ilustrací Jany Sigmundové.

Dodo. Cesty do neznáma – Klener Veronika
Dodo je symbolický obrázkový příběh z ptačí říše, který připomíná náš vlastní, lidský svět. Pojďme se společně vydat na cestu malého Doda, který se ocitne v prostředí, kam přirozeně nepatří. Nebo ano?

Zahrada tajů – Howell Ann-Marie
Píše se rok 1916 a dvanáctiletou Kláru se rodiče rozhodnou ukrýt před válkou na anglický venkov k příbuzným. Nový domov skrývá svá vlastní tajemství. Klára se bude muset postavit pravdě, kterou si nechce přiznat, a válce, na kterou se snaží zoufale zapomenout.

Ani za nic – Alemagna Beatrice
A je to tady: první den ve školce. Vyrážejí tam všichni, většina se těší, někdo se možná bojí, ale přesto jde. Jenom Paskalína, malá svéhlavá netopýrka, nepůjde nikam.

Příběh Shelby – W.Bruce Cameroon
Psí slečna Shelby si toho ze svého života zatím moc nepamatuje – jen to, že měla pořád hlad a byla jí velká zima. Jednoho dne ji však zachrání laskavá žena a vše se začne obracet k lepšímu. Shelby se ocitne na natáčení filmu a její dny jsou rázem plné nových výzev, ale také odměn.

Pozorujeme a pomáháme v přírodě : týden po týdnu po celý rok – Martina Drijverová
Kamarádi Ondřej a Hanka celý rok týden po týdnu chodili do přírody a vše si zaznamenávali do svého deníku. Inspirace pro děti, které chtějí pomáhat přírodě.