Novinky pro děti – květen 2023

1. června 2023

Péťa povídá ve větách aneb nová slova a úkoly – Marta Galewska-Kustra
Další část příběhů malého Péti a jeho rodiny, která má pomoci dětem při osvojení náročnější slovní zásoby. Bohatě ilustrované příběhy s hravými úkoly pro procvičování mluvení ve větách s uplatněním základních gramatických pravidel. Nechybí pokyny k tomu, jak s knihou pracovat.

Záchranná stanice: Vlčice Luna – Zuzana Štelbaská
Na výletě do hor zahlédnou Lukáš s maminkou osamělé malé štěně. Lukáš by si je chtěl pohladit, ale šedivý chlupáč uteče do lesa. Chlapec má o štěně strach, a tak přemluví rodiče a další den se na místo vrátí. Když vystrašené zvíře najdou, tatínek se domnívá, že to není pes, ale vlk! Zavolají tedy na pomoc horskou službu a její pracovníci převezou mládě do záchranné stanice.

Anglický obrázkový slovník: interaktivní mluvící kniha – Libor Drobný
Interaktivní obrázkový slovník angličtiny s elektronickou „mluvící“ tužkou. Pro děti od 4 let.

Keltové: Druidův poklad – Veronika Válková
Tentokrát se Bára pomocí starého atlasu přenese do keltského oppida v polovině 1. století př. Kr. Mohou se druidi ženit a mít děti? Může se druidem stát i holka? Umí opravdu čarovat? Vidí do budoucnosti a do minulosti? A mohou se také někdy v něčem splést? Skutečně dokážou zabít pouhým slovem? Může člověk od druida dostat úkol, který má splnit až za dva tisíce let?

Krtkovy příběhy – Zdeněk Miler
Tři básničky o Krtkovi a jeho kamarádech pro použití s elektronickou „mluvící“ tužkou. Text je namluven profesionálním dabérem a obohacen o kvízové otázky.

Zvěrolékař – Jan Laštovička
Interaktivní kniha seznámí děti s povoláním zvěrolékaře. Plně funguje pouze s elektronickou tužkou. Jaké nástroje ke své práci zvěrolékař potřebuje, jaká zvířata léčí a jak se máme starat o domácí mazlíčky? Na každé stránce lze odhalit plno zajímavých zvuků a dialogů. Pomocí jednoduchého kvízu si pak mladí veterináři a veterinářky mohou procvičit své znalosti.

Děti Káji Maříka – Felix Háj
Pokračování osudů Káji Maříka. Kniha popisuje stěhování jeho rodiny do Prahy, život na samotách a v Lážově (především staré kovářky) a dobrodružství jeho dětí Káji a Stáni. Kájovi a Zdeně se v této knize narodí dvojčata Roman a Milan.

Babi
– Martina Trchová
Příběh beze slov s autobiografickými prvky o odloučení a shledání malé holčičky a její prababičky formou krátkých kreslených epizod zachycených kolorovanou perokresbou. Je to jako ztratit se v galerii a zapomenout na čas. Nebo jako snít jeden sen za druhým.

Drzý jako opice… a jiná veselá zvířecí přirovnání – Markéta Šmalcová
Knížka veršů s celostránkovými ilustracemi obsahuje více než 40 zvířecích přirovnání.