Novinky pro děti – duben 2024

29. dubna 2024

Nevíte, co číst? Hledáte inspiraci? Třeba ji najdete mezi novinkami v našem fondu.

Doručovací služba čarodějky Kiki – Kadono, Eiko
Literární předloha kultovního animovaného filmu o mladé čarodějce, která se vydává do velkého světa nasbírat nové zkušenosti. Kiki je právě třináct let a jako každá mladá čarodějka musí vyrazit do světa na zkušenou. Se svým mluvícím kocourem Džidžim se usadí v přímořském městečku Koriko a doufá, že právě tam její čarodějné umění budou lidé potřebovat. Využije toho, že dokáže létat na koštěti, a založí si expresní doručovací službu. Jenže na své cestě k samostatnosti to nemá vždycky lehké… Vždyť místní lidé ještě nikdy opravdovou čarodějku neviděli. Získat si jejich srdce a najít si své místo v životě bude i pro ráznou a odhodlanou Kiki výzva.

Liščí země – Frixe, Katja
V Liščí zemi jsou všichni šťastní, myslí si Juna a její nejlepší kamarád Ilo. Každý tu má svůj vlastní kouzelný předmět – čarověc. Jednoho dne se však objeví cizí kluk Fion a poklidný život Liščanů je tentam. Fion čelí obvinění, že rozbil nejmocnější ze všech čarověcí, čímž z Liščí země zmizela všechna kouzla. Když se po okolí ještě začnou toulat záhadné zlaté lišky, hněv Liščanů nezná mezí. Jediná Juna Fionovi věří. Aby dokázala jeho nevinu, vydává se na nebezpečnou cestu a musí odhalit prastaré tajemství své země.

Střechy Paříže – Rundell, Katherine
Když je Sophii rok, přežije jako jedna z mála ztroskotání zámořské lodi. Ujme se jí další přeživší, výstřední svobodný mládenec Charles, a vychová ji jako svou vlastní dceru. Jeho neotřelé výchovné metody (psát po zdech je dovoleno!) se ale nelíbí úřadům, a tak když je Sophii dvanáct, uprchnou společně do Paříže.

Za všechno může pes – Kopecká, Tereza
Pes Arnoštek, který přibude do rodiny, se stává příčinou všelijakých událostí, ale zároveň díky němu školačka Stáňa zažije ty nejkrásnější prázdniny. Moje máma je trochu šílená a donesla domů opuštěného psa Arnoštka. Můj táta je mrzutý právník a nemá rád zbytečné věci. My všichni máme ještě starou babinu, a protože si zlomila nohu museli jsme jí v létě hodně pomáhat. Díky tomu jsem se seznámila s Bětkou, která je machr na holčičí kosmetiku, snědly jsme spolu spoustu čokolády a vyřešily jednu úplňkovou záhadu.

Ela a noční světýlka – Fleming, Lucy
Obrázková knížka o noční víle jménem Ela. Podíváte-li se někdy pozorně na noční oblohu, možná koutkem oka zahlédnete drobounké zablesknutí. To je Ela. Maličká víla, která sbírá drobečky světla, aby díky nim mohla posvítit na cestu těm, co se ve tmě ztratili. Ela moc touží spatřit východ slunce, ale zdá se, že se jí sen nikdy nesplní – její křidélka jsou na to příliš křehká a paprsky by je mohly zničit. Pak se ale Elini kamarádi z lesa smluví, že víle pomohou její touhu splnit…

Jak Fík vyrostl – Čechura, Rudolf
Rozkládací knížka na tuhém papíře o štěněti, ze kterého vyrostl maxipes Fík. Povídání děti znají z televizních večerníčků.