Novinky pro děti – březen 2024

1. dubna 2024

Nevíte, co číst? Hledáte inspiraci? Třeba ji najdete mezi novinkami v našem fondu.

Garfield obléhá dům – Davis, Jim
Humorné příhody svérázného kocoura Garfielda, jehož největší vášní je jídlo. Komiks je určen starším dětem a mládeži.

Bylinková víla – Burešová, Jana
Pohádkové příběhy víly Květušky, která se dobře vyzná v léčivých bylinkách. Víla Květuška stojí před důležitou zkouškou, která jí umožní pomáhat léčivými bylinkami lidem i dalším tvorům. Na svých cestách lesem a loukami poznává bylinky, které rostou u nás a od babičky bylinkářky se učí, jak s léčivými rostlinkami zacházet. Každou kapitolu provází naučná část a v závěru knihy si malí čtenáři mohou spolu s Květuškou vyzkoušet bylinkový test.

Encyklopedie úžasných zajímavostí – Lánská, Miroslava
Tato encyklopedie je k prasknutí nacpaná poznatky a informacemi, o kterých jste možná ještě neslyšeli. To byste ale měli rozhodně napravit! Víte, jaká teplota je na povrchu Slunce? Jestli je Antarktida poušť? Co se můžeme dovědět z fosilií hrozivých dinosaurů? Kolikrát za vteřinu mávne křídly kolibřík? Že nemáte ani ponětí? Nejvyšší čas pořídit si tuto knihu a s ní i nálož neuvěřitelných vědomostí, u nichž budete valit oči!

Vědecká dílna – Winston, Robert M. L.
Vědecká dílna ti nabízí 25 překvapujících projektů. Pochopíš, proč se věž ze špaget nezřítí, nebo co musíš udělat, aby lžíce začaly zpívat. Díky zábavným praktickým projektům ti kniha odhalí, jak se věda, technika a inženýrství proplétají kolem nás, lépe pak pochopíš fungování světa – jak se rakety vystřelují do vesmíru, jak se využívá energie, jak budovy přežijí zemětřesení. Jednoduché a srozumitelné návody tě provedou krok za krokem slovem i obrazem jednotlivými fázemi projektů.

Dál do džungle: Příběhy pro Mauglího – Rundell, Katherine
Dobrodružné příběhy Mauglího a jeho zvířecích přátel. Určeno dětem od 7 let. Jací byli panter Baghíra, medvěd Balú, had Ká, tygr Šér Chán či Mauglího vlčí rodiče jako mláďata. Jaká dobrodružství zažili, než se z nich stali hrdinové důvěrně známého Kiplingova příběhu. Oceňovaná autorka Katherine Rundellová se nechala inspirovat světovou klasikou a vytvořila šest strhujících příběhů, které vás zavedou dál do džungle! Doplněno celostránkovými ilustracemi islandské výtvarnice Kristjany Williamsové.

Bludiště – Čech, Pavel
Když je syn nemocný, musí pro něj tatínek vymyslet nějakou zábavu. Sešit nabitý různými hrami k ukrácení dlouhé chvíle: škrtačky, bludiště, spojovačky, křížovky, hádanky, literární kvízy (s dobrodružnou a indiánskou tématikou) a další. Třetí sešit s indiánem Rychlým Veverkou obsahuje množství zábavných klukovských her a úkolů na papíře pro jednoho hráče.