Novinky pro děti – březen 2023

2. dubna 2023

Ostrov větrných koní – Eva Hierteis
Fantasy příběh o přátelství dvou dívek a jejich koní je plný dobrodružství ale i lásky a silného přátelství, které funguje mezi lidmi a zvířaty. Nechybí ani dobrodružství a napětí.

Kdo zatočí s Naschválníkem – Ludmila Bakonyi Selingerová
Honzík a jeho kamarádi ve třídě předškoláčků musí překonávat nástrahy Naschválníka, který se snaží jim znepříjemnit dny, trávené ve školce. Za pomoci tajného agenta paní učitelky, se jim to vždycky podaří. V krátkých, napínavých příbězích se děti učí co je sebedůvěra, odvaha, víra ve své schopnosti, naděje na překonání problémů a jak je důležité mít kamarády.

Nejlepší dárekPetr Horáček
Obrázková kniha o kočičích kamarádech, o síle obdarovávání a společně prožitých chvílích. Tom a Mot jsou nejlepší kočičí kamarádi. A dokonce mají narozeniny ve stejný den. Jaký bude nejlepší dárek pro toho druhého? Můžeme tomu druhému přát všechno možné, ale nejlepší nakonec stejně bude společně strávený den.

Poznávej ptáčky: učíme se hrouJitka Musilová
Pracovní sešit plný úkolů s úžasnými ilustracemi Martina Krkoška. Jednotlivé úkoly děti provedou celým rokem z pohledu ptáčků. V brožurce jsou nejen stránky s kreslením, stříháním a lepením, ale i 6 poznávacích karet ptáčků (sýkora koňadra, zvonek zelený, červenka obecná, vrabec domácí, pěnkava obecná, vlaštovka obecná), které si děti samy dotvoří a můžou z nich vytvořit vlastní malou knížku. Obrázkový návod na výrobu knížky najdete na poslední stránce.

Malá žabkaVirginie Aladjidi & Caroline Pellissier

Malá beruškaVirginie Aladjidi & Caroline Pellissier

Záhada opuštěné vily – Thomas Brezina
Tygří parta řeší další záhadu. Kniha obsahuje lupu, s níž se čtenáři mohou stát účastníky pátrání. Ve vile za městem kdysi bydlel se svojí rodinou jistý vědec. Pak ale všichni náhle zmizeli a už je nikdo nikdy nespatřil. Další nájemníci toto místo vždy rychle opustili a dům chátral. Teď se však zdá, že se sem bývalí obyvatelé vrátili, ale jako duchové! Kamarádům z Klubu Tygrů nedá tato záhada spát, a tak se vydají strašidelnou vilu prozkoumat.

Agnes a ostrov Stínů – Veronika Hurdová
Dobrodružný příběh holčičky Agnes, která se musí vydat na nebezpečnou cestu za poznáním sebe sama. Už to jsou dva roky, co se Agnes vrátila ze Zakázané hory. Od té doby život ve vesnici Magrejů na ostrově Baulu pokojně plyne. Jednoho večera se však stane něco, co bylo doposud vyloučené. Agnes se srazí se Stínem…

Bubáci a hastrmani – Josef Lada
Veselé povídání o vodnících a strašidlech s několika dalšími pohádkovými příběhy. Vyprávění o hastrmanu Brčálovi a strašidlu Mulisákovi a o jejich radostech i starostech s výchovou potomků – Pulce a Bubáčka. Oba otcové by už chtěli po pár set letech poctivého řemesla na odpočinek, ale synkům se do učení dvakrát nechce, a stále vyhledávají jiné kratochvíle a zábavu.