Noc s Andersenem v plášti tajemné Prahy

28. března 2024

Letošní Noc s Andersenem se zahalila do pláště tajemné Prahy. Zážitkové nocování v knihovně pod záštitou Svazu knihovníků a informačních pracovníků se tentokrát neslo v duchu knihy Tři zlaté klíče od Petra Síse. Děti hledaly tři klíče, které jim pomohly dostat se do tajemné truhly. Co asi skrývala?

Najít první klíč nebylo vůbec jednoduché… Aby se k němu čtenáři a čtenářky dostali, potřebovali prokázat svou rychlost a dovednost v pečení koláčů či míchání lektvarů v alchymistově laboratoři. Po dlouhém hledání v temném labyrintu se nakonec podařilo první klíč ze tří naleznout.

A jak to bylo s druhým klíčem? Stačilo se shodnout, jaké tři vynálezy jsou nejvýznamnější. Pro třetí klíč bylo zapotřebí jedné z nejzapeklitějších dovedností – odvahy. Naštěstí naše banda byla plná odvážlivců a neznáma se jen stěží zalekla. Možná jen pár komíhavých stínů nahnalo strach, ale ten byl nakonec překonán. Všichni účastníci prokázali velké odhodlání a jen oni tak měli možnost zjistit, jaké tajemství truhla ukrývala…

Díky moc
za tu noc.