Na Vernesáž dorazil i sám Jules Verne

28. února 2023

V pondělí 27. února proběhla v knihovně vernisáž (či tematicky lépe Vernesáž) výstavy studentů ZUŠ Václava Talicha s názvem Vynalézavý Verne, jež vznikla pod vedením vedoucí výtvarného kroužku MgA. Andrey Borovské. Atmosférická díla inspirovaná příběhy světoznámého spisovatele vytvořené metodou malby kávou a pastelem doplnily též závěsné kartonové 3D objekty. Ve 3D se dokonce objevil i sám Jules Verne v nezapomenutelném podání Kameela Macharta, který v rozhovoru s ředitelkou knihovny prozradil například to, kde sbírá inspiraci (v horké lázni) a jaké knihy by ze svého rozsáhlého díla nejvíce doporučil současnému čtenáři (všechny).

Součástí programu byla též prezentace prvního krátkometrážního filmu George Meliése Cesta na Měsíc, inspirovaný knihami J. Verna a H. G. Wellse, a rozhlasové hry Ze Země na Měsíc, z níž se posluchači doslechli mnoho zajímavostí z procesu tvorby rozhlasové hry jako takové. Během Vernesáže knihovna též udělila čestné ocenění Čtenář roku 2022, které za svých 72 návštěv získal pan Ivan Sýkora.

Výstava Vynalézavý Verne bude ke zhlédnutí ve vestibulu knihovny a na chodbě u oddělení pro děti po celý měsíc březen.