Knížky z knihovny až k vám domů

31. ledna 2024

Naši pobočku Sídliště navštěvují čtenáři všech věkových skupin, ale nejsilnější skupinu zde tvoří senioři. Pro ně nabízí naše pobočka již několik let donáškovou službu. Služba je zdarma a spočívá v tom, že po osobní dohodě pravidelně každý měsíc doneseme knížky lidem, kteří se ze zdravotních důvodů nemohou do knihovny dostat a nemají blízkého člověka, který by jim pro knížky došel a donesl jim je.

Ze začátku jsem obíhala babičky sama, kdykoli vyšel čas, párkrát mi pomohly děti ze speciální školy v Čapkově ulici, které obešly babičky s paní učitelkou a knížky jim dopravily.

Od nového roku máme ale novinku! Přihlásila se skvělá paní, naše dlouholetá čtenářka, sama velmi aktivní seniorka, a nabídla mi, že mi s donáškou knížek jako dobrovolnice pomůže. Funguje nám to perfektně, vždy když má někdo přečteno a potřebuje nové knížky, tak mě zkontaktuje, já knížky podle přání a preferencí čtenáře připravím a předám je naší dobrovolnici.

Ta potom knížky roznese a přečtené donese zpět do knihovny. Je to mnohem operativnější než dříve, senioři dostanou knížky v podstatě hned druhý den a můžou číst. Jsem ráda, že našim čtenářům můžeme pomoci a moc děkujeme naší skvělé dobrovolnici z pobočky za ochotu.

Autor: Lucie Anýžová