Knihovnický ples byl plný zábavy a kouzel

23. listopadu 2022

Večer plný tance a zábavy, kdy ve vzduchu jiskřila kouzla a míhaly se usměvavé tváře spokojených návštěvníků, kteří v KD Plzeňka vytvořili báječnou atmosféru. To byl první ples Městské knihovny Beroun, který se nesl v duchu Harryho Pottera –⁠ jedné z nejoblíbenějších knižních a filmových sérií pro děti i dospělé.

Ples byl zážitkem pro všechny smysly. Že jste se ocitli v kouzelnickém světě, bylo vidět na první pohled. Mezi dekoracemi nechyběl mozkomor, prapory jednotlivých kolejí ani levitující svíčky nad tanečním parketem. K poslechu hrála kapela Timbre Music, která nacvičila známé melodie z filmů a spolu s moderátorem Timmy Whitem si oblékla tematické kostýmy. Slyšet a vidět zpívat Siriuse Snapea a profesorku McGonagallovou bylo samo o sobě velkým zážitkem. U stánku s kouzelnickým občerstvením jsme poškádlili chuťové buňky při degustování máslového ležáku, dýňového džusu, čokoládových žabek či karamelek paní Weasleyové. Nejdříve jsme však museli splnit některou z aktivit. Třeba vyhrabat holýma rukama z hromady hlíny mandragoru či složit zkoušky NKÚ (náležité kouzelnické úrovně). Nechyběl Moudrý klobouk, který všechny rozřadil do kolejí. Spolužáci se pak snadno poznali podle placky s erbem koleje. Velký úspěch měla fotokomnata s nejrůznějšími kouzelnickými proprietami. Na místě byla také věštírna slečny Trelawneyové. A zapomenout nesmíme na taneční skupinu R.A.K. Beroun, která celý večer zahájila tematickým vystoupením.

Dostavila se i kamelotka z Denního věštce, která nás ještě před plesem informovala o posledních novinkách z Berounska. Dozvěděli jsme se tak třeba, že “hulák způsobil poprask na poště”, nebo že “vedení knihovny používalo kletbu Imperius na své zaměstnance”. Kdo ještě nedostal pozvání ke studiu ve Škole čar a kouzel, mohl si zakoupit Pozdrav z Bradavic a přispět tak zároveň na neziskovou organizaci Spolusvět. Ples přilákal i zástupce SPOŽÚSu (spolku pro ochranu životní úrovně skřítků), kteří lobovali za domácí skřítky a prodávali placky pro neziskovou organizaci Dobromysl.

Mezi největší lákadla patřila Kratochvilná tombola Freda a George Weasleyových, která nabídla spoustu krásných cen. Nebylo proto divu, že nám zájemci o tombolu málem utrhali ruce a pětistovky, ba i tisícovky jen létaly vzduchem. Chvíle napětí přišla v okamžiku, kdy se rozblikala světla a za ponuré hudby si to na pódium nakráčela Bellatrix Lestrangeová se smrtijedy. Avšak napětí opadlo ihned, jakmile se smrtijedi roztancovali a utvořili několik hadů, do kterých se zapojil celý sál.

Rozdali jsme také několik ocenění. Cenu za nejlepší kostým získal Rubeus Hagrid s Buclatou dámou. Nutno však podotknout, že povedených kostýmů se sešlo více. Ať už to byl Pošuk Moody, slečna z Krásnohůlek, Ufňukaná Uršula či spousta studentů Bradavic. Během plesu také probíhal turnaj ve hře Dobble Harry Potter, jehož výherkyně si pak tuto hru odnesla. Malé zlatonky z čokoládových kuliček, které se občas rozletěly po sále a mohl si je sníst každý, kdo je našel, už byly jen zlatou tečkou za bohatým programem.

Byl to vskutku kouzelný večer. A i když jsme se o to velice snažili, tu pravou atmosféru nakonec vykouzlilo nadšení návštěvníků, mezi kterými snad nebyl nikdo, kdo by se nebavil. Děkujeme těm, kteří nás přišli podpořit, a úplně všem můžeme slíbit, že náš první knihovnický ples rozhodně nebyl poslední!

Podívejte se na fotogalerii.