Jak porozumět médiím – Průvodce současným mediálním světem

Provozně ekonomická fakulta ČZU v Praze spolu s Knihovnou ČZU v Praze nabízí kurz zaměřený na mediální gramotnost pro seniory.

V kurzu se naučíte odolávat manipulaci, vyhodnocovat informace, rozpoznávat falešné zprávy a fotky a mnoho dalšího! Prozkoumáte tradiční i nová média, fungování sociálních sítí i našeho myšlení při získávání nových informací.

Kurz je přístupný pro širokou veřejnost a je dostupný zdarma.

Kurz můžete studovat kdykoliv z pohodlí doma. Pro studenty VU3V je nabízen jako bonusový kurz, přihlásit se však můžou i zájemci z řad široké veřejnosti. Jak na to?

Nejsem student VU3V

1. Navštivte webovou stránku https://projekty.czu.cz/
  2. V sekci Kategorie kurzů vyberte Knihovna ČZU
  3. Vyberte si hned první kurz a kliněte na jeho název Jak porozumět médiím – Průvodce současným mediálním světem
  4. Vyskočí na vás tabulka pro přihlášení, máte 2 možnosti:
    1. vytvoříte si registraci s uživatelským jménem a heslem => Začněte nyní vytvořením nového účtu
    2. vstoupíte do kurzu bez registrace => Přístup jako host
  5. Nakonec se vám otevře se šestidílný dílný kurz. V každé lekci najdete videopřednášku, studijní text a máte možnost vyzkoušet si test.

Jsem student VU3V

1. Přihlašte se na portál E-senior.
  2. V sekci Přehled virtuálních kurzů vyberte Jak porozumět médiím – Průvodce současným mediálním světem
  3. Dále postupujte dle pokynů na portálu.