Hledáme dobrovolníky pro projekt osobnostiregionu.cz

4. dubna 2024

Zajímají vás životní osudy slavných i (po)zapomenutých osobností Berounska a Hořovicka? Městská knihovna Beroun spravuje dosud interní databázi regionálních osobností, kterou do budoucna plánuje zveřejnit na portále www.osobnostiregionu.cz (jde o projekt Městské knihovny v České Třebové, do kterého se zapojují další instituce).

Pro tento projekt hledáme dobrovolníky, kteří budou psát krátké životopisy k jednotlivým osobnostem (viz příklad 1 a příklad 2). Veškeré podklady poskytneme. Podílejte se na rozvoji služeb berounské knihovny, podpořte své celoživotní vzdělávání a šiřte osvětu v oblasti regionálního kulturního dědictví.

Dobrovolnickou činnost můžete vykonávat z domova, potřeba je jen počítač s připojením k internetu.

Máte zájem? Zašlete nám na ukázku 2 zpracované životopisy (Josef Jungmann, Marta Krásová) na e-mail katalogizace@knihovnaberoun.cz.

Požadavky na dodané texty: