Drákula roztančil Plzeňku na 2. knihovnickém plese

28. března 2024

V sobotu 2. března 2024 se Kulturní dům Plzeňka zahalil do temného hávu – Městská knihovna Beroun zde totiž pořádala již 2. knihovnický ples, jehož tématem byl nejslavnější upír všech dob – Drákula.

Udeřila 19. hodina a Plzeňka otevřela své brány. Na hosty se vyvalila mlha, Drákulova nevěsta číhala ve své rakvi, lovci stíhali krvelačné upíry, kterým se již podařilo zakousnout několik obětí… Ten, kdo přežil a dostal se až do sálu, si mohl vychutnat působivé předtančení Baletní školy Terezie Dudové. Vystoupení dokonale pasovalo k tématu večera a získalo si obdiv a potlesk všech přítomných. Když potlesk i hudba utichly, sálem se rozprostřela červená záře a k pódiu se přiblížili muži s rakví, ze které povstal moderátor večera hrabě Drákula v podání Vojty Karpíška.

A konečně přišli na scénu známí „rozjížděči“ mejdanů – kapela Party Leaders, kteří roztančili každého upíra i upírku v sále. DJ Bedřich po půlnoci převzal otěže a udržoval skvělou atmosféru do pozdních nočních hodin. Parket byl plný nejen skvělých tanečníků, ale zároveň sloužil jako molo pro přehlídku vyladěných kostýmů a upírských převleků, které tvořily tu správnou drákulovskou atmosféru. Cenu za nejlepší kostým vyhrál muž, u kterého měla odborná porota dokonce podezření, že je skutečným upírem! A komu na parketu docházely síly, mohl se občerstvit rakvičkou, věnečkem či koktejlem Bloody Mary.

A co by to bylo za ples bez bohaté tomboly plné upířích vychytávek! Hosté mohli vyhrát např. Drákulův vyprošťovák, zázračné zuby, netopýří guáno či tajemnou červenou obálku, ve které se skrýval poukaz na únikovku Upíří hrobka! Kdo nevyhrál hlavní cenu v tombole, nemusel smutnit. Místo upíří hrobky byla pro hosty připravená rakev ve fotokoutku, kde během celého večera vznikaly epické snímky. Úderem půlnoci se konala dražba Drákulovy rakve, při které se podařilo vybrat 4 000 Kč pro organizaci SpoluSvět z.s.

Všem upírům i upírkám se na 2. knihovnickém plese podařilo vytvořit nezapomenutelnou atmosféru a všichni si užívali večer plný zábavy a tance. Děkujeme všem zúčastněným a především těm, kteří našli čas vyladit si své upírské kostýmy. Na všechny se opět těšíme na 3. knihovnickém plese, jehož téma ještě zatím neprozradíme, ale v diáři si můžete poznačit 8. března 2025!