Čtenářem roku se stal čtyřletý Niels Wachtl

28. března 2024

Čtenář roku je ocenění, které knihovny udělují již od roku 2011. Každý rok Svaz knihovníků a informačních pracovníků vyhlašuje jiná kritéria –⁠⁠⁠⁠⁠ těmi letošními byl počet návštěv projektu Bookstart –⁠⁠⁠⁠⁠ S knížkou do života, kterého se mohou účastnit rodiče s dětmi již od věku 1 roku.

Vítězem naší knihovny se tak stal čtyřletý Niels Wachtl. Předání ocenění proběhlo v rámci velikonočních oslav na Barrandově náměstí, kde krásné počasí, výzdoba i děti z místních mateřských škol vytvořily milou a příjemnou atmosféru. Nielsovi pogratulovali nejen zástupci knihovny, ale i pan místostarosta Mgr. Dušan Tomčo. Kromě diplomu od skříťulky Prskavky dostal knížku o svých oblíbených dinosaurech a něco dobrého k zakousnutí. Přejeme Nielsovi, ať ho láska ke knihám provází po celý život.