Aranžérky a zedníci se vrhli na knihovnu

31. října 2022

V průběhu měsíce října přivítala Městská knihovna v Berouně studenty ze SOŠ a SOU v Hlinkách. Byli to studující z 1. a 2. ročníků, kteří přišli v doprovodu paní učitelky Štěpánkové. Budoucí zedníci, elektrikáři, aranžérky a instalatéři využili příležitost poznat prostředí knihovny, zorientovat se v knihovním fondu, nahlédnout do novin, časopisů i komiksů a v neposlední řadě se seznámit s regionálními publikacemi.

Setkáním vždy provázela PhDr. Klára Beránková. Ta studentům připravila aktivity pro rozvoj informační gramotnosti, která je v dnešní době naprosto nezbytná. Na závěr uvedla: “Bylo příjemným zjištěním, jak se tito mladí lidé ochotně zapojili do připravených úkolů. U mužské části byl jednoznačný zájem o šachovou hru a ukázalo se, že největším favoritem v nabídce knihovny jsou jednoznačně manga.”

Autor: Klára Beránková