Natali Santini – Hvězdná záře

středa 1. listopadu 2023
od 17:00 do 18:00
Městská knihovna Beroun
U Kasáren 813

Vernisáž výstavy švédské ilustrátorky, malířky, zpěvačky a básnířky Natali Santini se uskuteční v prostorách vestibulu knihovny.

Tématem výstavy je všudypřítomná zář, kterou lze vnímat v nejšťastnějších momentech života i v jeho nejtemnějších chvílích. Společným jednotícím prvkem všech vystavovaných děl je čistý a jedinečný styl, který citlivě propojuje realismus s grafickými prvky, a to s důrazem na barevnou harmonii a promyšlený vizuální kontrast.

Autorka ve svých dílech zachycuje svět hlavně ze svého úhlu pohledu. Hlavními postavami vystavených prací jsou většinou dívky, ať již pouze postávající či prožívající intenzivní emoce. Ženské postavy jsou vyobrazeny jako sebevědomé hrdinky a dobrodružky, ale i jako křehké bytosti na pokraji zhroucení. Po řadě měsíců, které vystavovatelka strávila tvorbou
a výtvarnými studiemi ve svém pražském ateliéru, je jejím záměrem navázat dialog s veřejností a pomoci jí poodhalit doposud skryté světy a současně přiblížit cestu k sebepoznání.

Vystavovaná kolekce obsahuje jednak ilustrace, které představují silnou osobní zpověď autorky a jednak část portfolia jejich ilustrátorských prací, ve kterých prezentuje různé výtvarné techniky a profesní dovednosti. Podstatná část předkládané sbírky je dnes již ve vlastnictví soukromých, převážně zahraničních sběratelů výtvarného umění.


Natali Santini

* 2003, Kristianstad (SWE)

Švédská ilustrátorka, malířka, zpěvačka a básnířka žijící v Praze. Tvoří digitálně i tradičně akrylem. Její díla lze charakterizovat sofistikovaným a hravým použitím barev, které zachycují jedinečnost okamžiku, širokou škálu emocí a upoutají hned na první pohled. V únoru 2022 vybrala odborná porota její ilustraci mezi 10 nejlepších návrhů v soutěži Accolade Mural Art. V listopadu téhož roku se zúčastnila mezinárodní přehlídky FRAME Prague Comics Art Festival. V červnu 2023 vystavovala na 9. ročníku uměleckého festivalu Polabský Montmartre v Brandýse nad Labem.

Autorka vystavuje již od svých pěti let a své práce představila například v Galerii U Zlatého kohouta v Praze, v Černínském paláci na Hradčanech, v prostorách OC Futurum v Kolíně
a Justiční akademie Kroměříž. Je zastoupena v soukromých sbírkách v České republice, Španělsku, Švédsku, Francii, Itálii a v USA.

Web autorky: www.natalisantini.com