Fotoblázinec

sobota 7. října 2023
od 10:00 do 18:00
Hlavní budova
U Kasáren 813, 266 01 Beroun

Fotografové a fotografky všech žánrů a úrovní, zbystřete! V sobotu 7. října 2023 od 10 do 18 hodin se již podeváté uskuteční nekomerční festival Fotoblázinec. V areálu knihovny se sejdou fotografové z Berouna i okolí. Každý z nich představí svou tvorbu na prostoru tradičně vymezeném třemi metry šňůry. Akční fotografové mohou předvést i svou schopnost improvizace ve fotolovu, rychlém lovu fotografií na zadané téma.

Během dne proběhne hodnocení vystavených fotografií a snímků z fotolovu odbornou porotou. Zároveň vždy probíhá i divácké hodnocení. Soutěží se o zajímavé ceny a účast na  následné výstavě v knihovně. Návštěvníci z řad široké veřejnosti se mohou těšit na rozmanitou přehlídku zajímavých fotografií a na bohatý doprovodný program.

Oblíbenou součástí festivalu jsou přednášky o fotografii a zážitky z cest. Na co se těšit letos? Tento ročník bude na téma ČLOVĚK. Držet se tématu není povinné,  ale  přednášky a prezentace k  němu  budou  směřovat. Program festivalu tvoří pokročilí fotografové i sami vystavující, takže nejsou vyloučena mnohá příjemná překvapení. Sledujte festivalový web www.fotoblazinec.cz, kde jsou pokyny k registraci vystavujících, ale také Facebookovou stránku https://www.facebook.com/fotoblazinec.berounsky, kde najdete další informace a zajímavosti.

Pozor, vystavovat, fotolovit a soutěžit mohou pouze předem přihlášení fotografové. Přihlášky přijímá Irena Bucharová na adrese fotoblazinec@seznam.cz do 30. září 2023.

Přijďte se podívat na zajímavé fotografie a přednášky, těšíme se na vás!

Přehlídka je podporována městem Beroun.