Zločin na Starém Městě pražském

Lada Schovánková

Vyšetřování vraždy mladé dívky. To je ukončeno verdiktem, že se jednalo o nešťastnou náhodu – dívka uklouzla na vylitém oleji a přepadla přes pavlač. Vše vidí malý Jakub a jeho pozorné oči. Jako dospělý muž se s traumatickým zážitkem, který si však již nepamatuje, ale vystupuje v podobě nočním můr, vyrovnává tím, že maluje.

Zločin na Starém Městě pražském 1

V příběhu se prolíná minulost se současností. Detektiv vyšetřuje svědky a snaží se najít případného vraha a dospělý Jakub maluje skici a bojuje se svými děsivými představami. Na závěr příběhu se dozvídáme o postavách, jejichž osudy se v moment dívčina pádu protly – detektiv, odmítnutý milenec i tehdy malá holčička.

V knize je autenticky vystižena atmosféra staré Prahy konce 19. století. Autorka si pohrává s detaily i dějinnými souvislostmi, takže malým čtenářům vyvstane před očima tehdejší doba i způsob života. Kniha je určena čtenářům od 9 let.

 

Autorka Daniela Krolupperová je přední česká spisovatelka knih pro děti a držitelka několika ocenění. Ve své tvorbě se často věnuje tématu historie a historických osobností. Pro sepsání této knihy ji inspiroval obraz Vražda v domě od významného českého malíře Jakuba Schikanedera (1855-1924).

autor příspěvku: Lada Schovánková

Zločin na Starém Městě pražském 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KROLUPPEROVÁ, Daniela. Zločin na Starém Městě pražském. ilustrovala Barbora Kyšková. 1. vyd. V Praze : Albatros, 2014. 108 s. : ISBN 978-80-00-03792-9.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>