Z posledních přírůstků do regionálního fondu – k 19.6.2014

autor: Iva Stluková.

Přinášíme přehled regionálních publikací, které byly nově pořízeny do našeho fondu. Vypůjčit si je můžete na odd. pro dospělé (výpůjčka domů), případně ve studovně (pouze k nahlédnutí a příp. okopírování). A zde slibovaný seznam.

Českým krasem
Katalog vydaný Muzeem Českého krasu u příležitosti výstavy Mgr. Vladimíra Douska Toulky Českým krasem a Křivoklátskem.
Českým krasem

Unikum: rakovnický chmelařský a pivovarnický sborník
Sborník má přiblížit široké veřejnosti historii a současnost chmelařství a pivovarnictví na Rakovnicku jako charakteristické, významné a důležité odvětví rakovnického regionu.
unikum

Vlákna: vlasy & dlaně
Osmá sbírka berounského básníka Jaroslava Čížka.
Vlákna Vlasy a dlaně

Baf!
Básničky a říkadla Marka Kubáska doplněné ilustracemi Jana Patáka.
baf

Pozdrav ze Sudet a Její bolest
Básnické sbírky Lenky Daňhelové, organizátorky mezinárodního festivalu Stranou – evropští básníci naživo.
Její bolest
Pozdravy ze Sudet

Koncert srdce svého I. Životní příběh houslisty Josefa Slavíka
První díl knihy Ludmily Zenkové, která představuje příběh Josefa Slavíka – jineckého rodáka, houslisty zvaného český Paganiny.
Koncert srdce svého

Záhady brdských lesů
Kniha Milana Syručeka nese podnázev „od vykopávek po jaderné zbraně a radar.“ Objevte největší tajemství Brd. Co skrývalo záhadné podzemí? Jaké základny se zde nacházely a kdo je střežil?
Záhady brdských lesů

Vzpomínky chovance Jaroslava Vojtěcha a historie táborů nucené práce
Kniha zachycuje příběh mladíka, který se v roce 1949 pokusil ilegálně překročit státní hranice. Za to ho čekaly tábory nucené práce. Autor František Bártík zde tyto tábory popisuje – důvody jejich vzniku a podmínky, které v nich panovaly. Nechybí přiblížení táborů ve Svatém Jáně pod Skalou, v Příbrami a na Kladně.
Vzpomínky chovance Jaroslava Vojtěcha

Nová Huť – Nižbor: historické pohledy
Kniha Ludvíka Fortuníka obsahuje soubor historických pohlednic obce Nižbor a jejího nejbližšího okolí. Publikace zahrnuje okolo 160 pohlednic z časů dávno monulých i ze současnosti. Pohlednice jsou doplněny o podrobný textový komentář.
Nová Huť Nižbor

Talich a ti druzí: čtvrté berounské reminiscence
Další z knih berounských reminiscencí Rudolfa Kadeřábka nám tentokrát představí světoznámého dirigenta Václava Talicha.
Talich a ti druzí

Hořící lilie
Upravené vydání historického románu oblíbeného spisovatele Otomara Dvořáka vás vtáhne do 17. století, do doby vlády Ludvíka XIV. Svérázní hrdinové mají za úkol zapálit Prahu…
Hořící lilie