Války v divočině

Lada Schovánková

Znám jméno Leakey dlouho. Už jako kluk jsem četl příběh Louise a Mary Leakeyových v knize Cesta za Adamem. Rodiče Richarda Leakeye byli průkopníky paleoantropologie ve východní Africe, jejich syn se svou ženou pak převzali jejich štafetu a měli za sebou četné úspěchy.

V květnu 1989 vyzval tehdejší president Keni, autoritářský Daniel arap Moi, Richarda Leakeye k převzetí vedení keňské Sekce živé přírody, později Služby živé přírody.

Richard Leakey v knize vypráví o přerodu typické africké státní organizace s úplatky, nepotismem, mizerně financované a promořené spolupracovníky s pytláky v moderní instituci, řízenou špičkovými manažery. Vypráví o boji s pytláky, politiky, novináři.

Tenhle boj vedl člověk s transplantovanou ledvinou, který přežil havárii letadla (zřejmě atentát), po které přišel o obě nohy. Ejhle, příběh opravdového člověka.

Měl bych jen prosbu, pane Leakey. Nechtěl byste přijet dělat šéfa Národního parku Šumava?

autor příspěvku: Ladislav Pecka

Války v divočině

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LEAKEY, Richard. Války v divočině : můj boj za záchranu přírodního bohatství Afriky. 1. vyd. Praha : BB art, 2003. 286 s. ISBN 80-7341-039-7.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Letní otevírací doba

V měsících červenci a srpnu platí otevírací doba

oddělení pro dospělé, studovna:
pondělí 8:30–18:30 hod.středa 8:30–17:00 hod.

oddělení pro děti:
pondělí 8:30 –11:00, 12:00 –17:00 hod.

pobočka Sídliště:
čtvrtek 8:30 –11:30, 12:30 –17:00 hod.